League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 4. Hafta 3. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 4. Hafta 3. Günü oynanan TSM-FOX, TL-P1, C9-DIG ve FLY-NV karşılaşmalarıyla sona erdi.

Team SoloMid 2-0 Echo Fox

Serinin ilk maçında FOX vadinin romantik çifti olan Rakan ve Xayah’ı seçti. Alışılmış şekilde takım oyununu iyi oynayan ve harita hakimiyetini erken oyunda sağlayan TSM özellikle Svenskeren’in başarılı Lee Sin performansıyla oyunu domine etti. Aldığı Baron’la başarılı kuşatma yapan TSM FOX’un bütün kulelerini düşürerek serinin ilk maçını 31. dakikada galibiyetle noktaladı.

Serinin ikinci maçında Looper üst koridorda Rumble seçimini yaparken Bjergsen Kassadin, Biofrost ise son dönemlerde yıldızı parlayan Tresh’i tercih etti. Erken oyunda Doublelift ve Biofrost alt koridoru kazanarak oyundaki etkilerini bütün haritaya taşıdı. İlk maçın aksine takım savaşlarında koordine sıkıntısı yaşayan TSM bu sıkıntıyı aldığı aldığı Baron güçlendirmesiyle çözebildi. 35. dakikada Baron etrafında başlayan savaşı iyi oynayan TSM aldığı katliamla ikinci maçtan da galip ayrıldı.

Team Liquid 2-1 Phoenix1

Serinin ilk karşılaşmasında TL ormanda Olaf’ı tercih ederken P1 tank bir destek şampiyonu olan Braum’a yöneldi. Erken oyunda başlayan takım savaşlarında iki takımda çıkardığı skorları objektiflere çevirmekte sıkıntı yaşadı. 28. dakikada aldığı üç skorla oyunun düğümünü çözen Baron güçlendirmesini de alarak alt ve orta koridordan inhibitörü düşürdü. Etkili bir savunmayla karşılaşmadan Nexus’u kuşatan TL serinin ilk maçından galip ayrılan taraf oldu.

Serinin ikinci maçında Arrow geç oyunda oldukça güçlenen Twitch’i seçerken Piglet Ejder ve Baron gibi önemli objektifleri almakta takımına büyük kolaylık sağlayan Kalista’yı tercih etti. Ahri’nin isabetli yetenek atışlarıyla istediği gibi takım savaşı başlatan ve bu savaşlardan aldığı skorları kuleye çevirebilen P1 oyunun hakimiyetini eline aldı.49. dakikada Kadim Ejder için başlayan savaşta TL ultilerini mükemmel bir şekilde kombolamasına rağmen istediği hasarı çıkaramayınca P1 dört skor çıkararak ikinci oyunda durumu beraberliğe getirdi.

Serinin son maçında takım oyununu iyi oynayan, harita üzerinde doğru rotasyonlar yapan TL erken oyunda P1’ı sindirmeyi başardı. Harita üzerindeki görüşe hakim olan TL objektifleri almakta herhangi bir zorluk çekmezken P1 rakibini takip etmekte ve zamanında reaksiyon vermekte zorluk yaşadı. 28. dakikada katliam alan TL Nexus’u yıkarak seriden galip ayrılan takım oldu.

Cloud9 2-1 Dignitas

Serinin ilk karşılaşmasında C9’ın rakip nişancıyı düşürmeye yönelik takım kompozisyonu kurmasına DIG nişancısını koruyabilen ve kitle kontrol odaklı bir kompozisyon kurarak yanıt verdi. Karşılıklı takasların dışında büyük savaşların dönmediği karşılaşmada 29. dakikada Baron’u alan DIG oyunun iplerini de eline alarak etkili bir savunmayla karşılaşmadan 37. dakikada oyunu noktaladı.

İkinci maçta üst koridorun kabadayı şampiyonları olarak bilinen Fiora ve Renekton karşı karşıya gelirken bu eşleşmede üstünlük kuran taraf Impact’in Renekton’u oldu. Üst ve orta koridoru kazanan C9 alt koridorda da baskıyı kurarak DIG’ı oyundan düşürdü. Koridorlardaki üstünlüğüne bütün haritaya taşıyabilen ve takım savaşlarında Jhin ultisini etkili kullanan C9 30. dakikada Nexus’u yıkarak durum 1-1’e getirdi.

Bir dönem orta koridorda oldukça popüler olan Corki’yi serinin son maçında Keane seçerken Jensen ani hasarı yüksek Syndra’yı tercih etti. Erken oyunda doğru rotasyonlar yapan ve takım oyununda taşıyıcılara odaklanmakta sıkıntı yaşamayan C9 aldığı skorlarla birlikte büyük bir üstünlük kazandı. Makro oyunu iyi oynayan C9 Baronu’da alarak DIG’ın elini tamamen bağladı ve sistematik olarak kuleleri düşürerek 29. dakikada oyunu sonlandırdı.

FlyQuest 1-2 EnvyUs

Serinin ilk maçında Moon’un Rengar’la aktif oyun yapması koridorları sık sık ziyaret etmesi çıkardığı skorlarla hem takımını hem kendisini öne geçirdi. Koridor aşamasında etkili performans gösteren FLY aynı performansını takım savaşlarında gösteremeyince haritadaki görüş hakimiyetiyle birlikte 27. dakikada Baronu da kaybetti. Görüş hakimiyetini NV’ye kaptıran ve takım savaşlarında koordinasyon problemi yaşayan FLY 49. dakikada NV’nin başlattığı kötü kuşatmayı kırarak aldığı katliamla birlikte serinin ilk maçından galip ayrıldı.

İlk maçın son kuşatmasında yaptığı hataların farkına varan ve kendine gelen FLY ikinci oyunda doğru kararlar vererek ve başarılı rotasyonlar yaparak NV’nin harita üzerinde söz sahibi olmasına izin vermedi. Makro oyunu iyi oynayan ve sistematik olarak bütün inhibitörleri düşüren FLY 31. dakikada aldığı katliamla birlikte durumu 1-1’e getirdi.

Serinin son maçında iki takımda oldukça agresif ve kitle kontrol odaklı takım kompozisyonları kurmayı tercih etti. İki takımında oldukça agresif oyun tarzını benimsediği ve sürekli aksiyona girdiği karşılaşmada NV aldığı skorları kule düşürerek değerlendirirken aynı başarıyı FLY sağlayamadı. Düşen kulelerle birlikte orman kontrolünü de eline alan NV Baron’u alarak yaptığı kuşatmalarla kuleleri düşürürken FLY en ufak bir direniş gösteremedi ve 27. dakikada yenilerek seriden mağlup ayrıldı.

NA LCS’te 4. hafta sonunda puan durumu şu şekilde oluştu:

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir