League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

Rift Rivals arasının ardından NA LCS heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Altıncı haftanın ilk gününde Counter Logic Gaming-FlyQuest ve Immortals-Echo Fox serileri oynandı.

Ligin birincisi CLG ve ikincisi IMT’nin vadiye indiği ilk günde, her iki ekip de rakipleri karşısında nispeten zorlanmasına karşın galibiyete uzanmayı bildiler. Serilerin kısa özeti şu şekilde:

Counter Logic Gaming 2-0 FlyQuest

Ligin zirvesinde yer alan Counter Logic Gaming ile son sıralarda çırpınan FlyQuest’in karşı karşıya geldiği serinin ilk oyunu kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Hasarı yüksek ancak takım savaşı başlatma mekanikleri zayıf olan bir kompozisyona yönelen FLY, tam tersi bir şekilde takım savaşı güçlü olan CLG karşısında erken ve orta oyunu üstün geçirdi. Mikro ve makro konuda başarılı işler yapan FLY, toplamda iki kez Nashor elde etmesine rağmen bitirici hamleyi yapmakta bir hayli zorlandı. Erken ve orta aşamadaki yavaşlığını geç aşamada takım kompozisyonu sayesinde telafi etmeyi bilen CLG, büyük bölümünü geride kapattığı ilk oyunu kazanan taraf oldu. Serinin ikinci oyununda ise senaryo bütünüyle değişti. Gerek mikro gerekse makro oyunda ilk dakikalardan itibaren rakibini bütünüyle domine eden CLG, seriyi 2-0 ile kapattı.

Immortals 2-0 Echo Fox

Günün ikinci serisi ise Immortals ile Echo Fox arasındaydı. Pobelter’in kusursuza yakın bir LeBlanc performansı sayesinde ilk oyunu rahat kazanan taraf IMT oldu. İkinci oyunda FOX ormancısı Grig’in şampiyon havuzuna yönelik yasaklamalar yapan IMT, Talliyah’ı ortaya, Twitch ise nişancı pozisyonuna aldı. İlk oyunda hiçbir varlık gösteremeyen FOX, ikinci oyuna iyi başladı. İlk 20 dakika boyunca kontrolü elinde tutan FOX, orta aşamada kontrolü rakibine kaptırdı. Twich’in ve Talliyah’ın güçlenmesine, skorlar elde etmesine paralel olarak oyunu kontrol eden IMT, geride başladığı ikinci oyunu 38. dakikada sonlandırarak haftaya 2-0 ile başladı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir