League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin altıncı hafta, ikinci gününde TSM-Phoenix1, Counter Logic Gaming-Team Dignitas, Cloud9-Team Envy ve Team Liquid-FlyQuest serileri oynandı.

Zirvede işler karışmaya başladı. TSM, Phoenix1’i 2-0 ile geçerken CLG ise Dignitas engeline takıldı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

TSM 2-0 Phoenix1

Günün ilk serisinde TSM ile Phoenix1 kozlarını paylaştı. Seri boyunca MikeYeung ve Ryu’ya yönelik oynayan TSM, bu taktiğinde başarı elde etti. Öyle ki, her iki oyunda da P1’ın agresif ormancısı MikeYeung’u oyun yapabileceği ormancılardan uzak tutmayı başardı. İlk oyunu baştan sonra üstün götüren TSM, P1 tarafından fazla bir dirençle karşılaşmadı. Makro ve mikro oyunda doğru hamleleri yapan ekip, ilk oyunu 29. dakikada kapattı. Serinin ikinci oyunu ise tam anlamıyla bir düello niteliğinde geçti. Oyunun kontrolünün bir o yana bir bu yana değiştiği ikinci oyunda, karşılaşmanın sonucunu ufak nüanslar tayin etti. Takım savaşı kompozisyonu oluşturmasına rağmen istediği sinerjiyi bir türlü yakalayamayan TSM, erken oyunda kontrolü P1’a kaptırdı. Makro ve mikro planlarda istediklerini ortaya koyan P1, oyunu kazanmaya yaklaşmasına rağmen TSM’e kaptırdığı Baron neticesinde ikinci oyunu da kaybetti. TSM’in Nashor bölgesinde gösterdiği kararlılık galibiyetin anahtarı oldu.

Counter Logic Gaming 0-2 Team Dignitas

Bu maça kadar zirvede yer alan CLG ile üst basamaklara tırmanmaya çalışan DIG’i karşı karşıya getiren seride, kelimenin tam anlamıyla bir Dignitas fırtınası yaşandı. Her iki oyunda da ilk dakikalardan itibaren kontrolü eline alan ve bir daha asla kaptırmayan DIG, iki oyunda da CLG’yi afallatmayı başardı. Bireysel ve takım olarak kusursuza yakın performanslar ortaya koyan DIG, favori gösterilmediği seriyi kazanarak günün sürpriz sonucuna imza attı.

Cloud9 0-2 Team Envy

Orta sıralardan kurtulmak isteyen iki takımın mücadelesinde gülen taraf Team Envy oldu. İlk oyunda Xayah ve Syndra’nın hasarı etrafında bir kompozisyon oluşturan NV, mikro anlamda rakibine büyük üstünlük kurarken makro konuda ise nispeten zorlandı. C9’nın makro oyunda gösterdiği direnç onları bir süre oyunda tutsa da takım savaşlarındaki dağınık görüntüsü ilk karşılaşmanın yenilgiyle sonuçlanmasına neden oldu. İkinci oyuna Xayah&Rakan ikilisiyle başlayan C9, erken oyunda kontrolü eline geçirmesine rağmen orta ve geç oyunda özellikle makro konuda rakibine cevap veremedi. Ashe oku etrafında doğru oynayan ve gerekli hamleleri zamanında uygulamada başarı gösteren NV, ikinci oyunu da kapatarak seriyi 2-0 ile geçti.

Team Liquid 0-2 FlyQuest

TL ile FLY arasındaki serinin ilk oyunu günün en en çekişmeli maçına sahne oldu. 54 dakikalık oyunun büyük bölümünde kontrolü elinde tutan TL, bitirici hamle konusunda gösterdiği beceriksizlik neticesinde ilk oyunda bozgun ekranını gören taraftı. TL ormancısı Inori’nin Maokai seçimi ses getirirken FLY’ın geç aşamada Orianna ve Kogmaw ikilisi aracılığıyla çıkardığı hasarlar galibiyetin kilidini açtı. İlk oyunu geriden gelerek kazanan FLY, arkasına aldığı rüzgarla ikinci oyunu da galip kapattı. Agresif seçimlerle dolu bir kompozisyon oluşturan FLY, erken ve orta oyunu önde kapattığı karşılaşmayı rahat bir şekilde kazanmasını bildi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.