League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde yedinci hafta başladı. İlk gün serilerinde Cloud9 ile Phoenix1 karşılaşırken Team Liquid de Team Envy ile kozlarını paylaştı.

Serilerin kısa özeti şu şekilde:

Cloud9 2-1 Phoenix1

Serinin ilk oyununda yaşadığı değişikliklerden sonra ormanda görmeye alışkın olduğumuz Maokai’yi üst koridora alan C9, ormana ise profesyonel sahnede ikinci kez seçilen Kayn’ı kilitledi. Erken oyunda Kayn’ın öne geçmesine paralel olarak koridorların da güçlenmesi C9’ın elini bir hayli kolaylaştırdı. Makro ve mikro anlamda rakibine şans tanımayan C9, ilk oyunu rahat kapatmasını bildi. İkinci oyuna mavi tarafta başlayan P1, MikeYeung’a Maokai’yi, Pirean içinse Kassadin seçimini yaptı. Erken oyunda kontrolü nispeten elinde tutan C9, orta bölümde Baron’u rakibine kaptırınca oyunun kontrolünü de elinde tutamadı. Nashor etkisiyle başarılı kuşatmalar yapan ve kuleleri düşüren P1, seriyi 1-1’e getirdi. Serinin üçüncü ve son oyunu mutlak Cloud9 kontrolüyle geçti. Ormana yine Kayn’ı alan C9, nişancıya Kog’Maw seçiminde bulundu. Bireysel ve takım olarak fark yaratan C9, makro oyunda gösterdiği üstün performans sayesinde seriyi 2-1 ile geçti.

Team Liquid 2-1 Team Envy

Kontrolün sürekli el değiştirdiği ilk oyunun kaderini NV’nin başladığı; ancak TL’in çaldığı Baron tayin etti. Baron’u çalan ve sonrasında dört NV üyesini katleden TL, dengeli geçen ilk oyunu kazanarak seriye 1-0 önde başladı. İkinci oyuna Cho’Gath orman, Jhin nişancı kompozisyonuyla başlayan NV, baştan sona üstün götürdüğü oyunu mikro oyundan elde ettiği kazanımlar neticesinde 34. dakikada bitirdi. Serinin kaderinin belirleneceği üçüncü oyuna TL tarafından Tristana’ya yönelik bir kompozisyon gelirken NV ise hasarı yüksek Rumble, Graves seçimlerine yöneldi. Koridorlarda baskın bir performans gösteren ve Graves’in etkisini kırmayı başaran TL, oyunun başlangıcından itibaren kontrolü yavaş yavaş eline geçirdi. Nispeten az skorun çıktığı oyunda çaldığı Baron’a rağmen sonrasında takım savaşını kaybeden NV, geç bölümde oyuna ilişkin kontrolü tamamen rakibine kaptırdı. 39. dakikada oyuna nokta koymayı bilen TL, seriyi 2-1 geçerek galibiyete uzandı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir