League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 8. Hafta 1. Gün

NA LCS’te normal sezonun tamamlanmasına bir hafta kaldı. 8. hafta karşılaşmalarının ilk gününde Phoenix1-Echo Fox ve Team Liquid-Immortals serileri oynandı.

Alt sıraları ilgilendiren karşılaşmada Phoenix1’ı 2-0 ile geçen Echo Fox, rakibinin ligdeki durumunu zorlaştırırken kendini de 7. sıraya çıkarttı. Günün kısa özeti şu şekilde:

Phoenix1 0-2 Echo Fox

Serinin ilk oyunu büyük bir geri dönüşe sahne oldu. Hasarı yüksek; ancak kitle kontrolü sınırlı bir kompozisyon oluşturan P1, erken ve orta oyunda FOX’u adeta afalattı. Bütünüyle kontrolü eline geçiren P1, Nashor güçlendirmesiyle de beraber rakibinin iki Nexus kulesini 28. dakika civarlarında düşürdü. Oyununu bu dakikasından sonra ise işler bütünüyle FOX lehine gelişti. Aldığı riskli; ama doğru sonuç veren bir kararla Baron’u alan FOX, sezon boyunca oyunu sonlandırma konusunda sıkıntı yaşayan rakibini bozguna uğrattı. Yaklaşık 13 dakika boyunca iki Nexus kulesinden yoksun oynayan FOX, toplamda düşürdüğü beş kuleyle büyük bir geri dönüşe imzasını attı. İkinci oyunda fiziksel hasar ağırlıklı seçimler FOX’dan gelirken P1 ise Kassadin ve Sivir etrafında bir kompozisyona gitti. Erken oyunu iyi geçiren P1, orta bölüme doğru bir çözülme yaşadı ve kontrolü rakibine kaptırdı. Baron almasına rağmen güçlendirmeyi efektif kullanamayan P1, mental düşüş gösterdiği ikinci oyunu da kaybetti.

Team Liquid 0-2 Immortals

İlk oyunda yeni transferi Dardoch’a Gragas’ı alan TL, alt koridorda ise Kalista-Zyra ikilisine yöneldi. IMT ise geç hasarı yüksek; ancak erken oyunu nispeten güçsüz Cassiopeia, Tristana’yı kilitledi. Oluşturduğu kompozisyona rağmen erken oyunu dengeli ve hatta rakibine üstünlük kurarak geçiren IMT, 20. dakika dolaylarında yediği katliamla Nashor’u da kaptırdı. Baron güçlendirmesine paralel olarak rotasyonları iyi yapan ve kontrollü oynayan TL, geç oyunda dağınık ve kopuk görüntüsüyle takım savaşlarında rakibine cevap veremedi. Oyunu soğutarak hiper taşıyıcılarını güçlendiren IMT, ilk oyunu galip kapattı. İkinci oyun ise baştan sona Immortals kontrolünde geçti. İlk oyuna kıyasla daha sakin geçen ikinci oyunda ilk dakikalardan itibaren mikro ve makroda kontrolü eline geçiren IMT, haftaya 2-0 ile başladı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir