League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 8. Hafta 2. Gün

NA LCS 8. Hafta 2. Günü oynanan NV-CLG, FLY-TSM, TL-C9 ve DIG-IMT karşılaşmalarıyla sona erdi. Ligin alt sıralarında bulunan FLY’ı rahat geçen TSM zirvedeki yerini korurken, TL C9 karşısında aldığı bozgunla istikrarsız gidişatına son veremedi.

EnvyUs 0-2 Counter Logic Gaming

Serinin ilk karşılaşmasında her iki takım da dengeli ve kitle kontrol odaklı takım kompozisyonu kurmayı tercih etti. Oyuna hızlı başlayan CLG henüz erken oyunda yaptığı rotasyonlar sayesinde çıkardığı skorlarla NV’nin önüne geçmeyi başararak oyunu domine etti. Oyun boyunca Darshan üzerine baskı oluşturmaya çalışan NV bunu başaramayınca Darshan Camille ile çıkardığı skorlarla büyük bir tehdit haline geldi. Takım savaşlarından istediğini alan ve makro oyunu iyi oynayan CLG rahat bir oyun geçirerek serinin ilk maçından galip ayrıldı.

İkinci karşılaşmada iki takım da ilk maçtakine benzer kompozisyon oluşturmayı tercih etti. İlk maçta olduğu gibi ikinci maçta da proaktif bir oyun sergileyen CLG haritada yaptığı gezintilerden çıkardığı skorlarla rakibinin önüne geçmeyi başardı. NV’yi iyi takip eden ve haritanın bir bölgesinde birden toplanabilen, çıkardığı skorları objektiflere dönüştürerek altın farkını açan NV oyunu sonlandırarak seriden galip ayrıldı.

FlyQuest 0-2 Team SoloMid

Günün ikinci karşılaşmasında ligin alt sıralarında yer alan FLY ile zirvenin sahibi TSM karşı karşıya geldi. Erken oyunda baskı kurmak isteyen FLY’a anında cevap veren TSM yaptığı baskınlarla oyunu domine etti. Kusursuz takım savaşları çıkaran TSM aldıkları skorlar ve Baron’la iyice öne geçerken, FLY Maokai ve Gnar’ı durdurmayı bir türlü başaramadı. 32. dakikada aldığı katliamla Nexus’u yıkan TSM serinin ilk maçından galip ayrıldı.

İlk karşılaşmada TSM’in baskısını bir türlü kıramayan FLY ikinci karşılaşmaya iyi başlasa da oyunun ilerlemesiyle başlayan takım savaşlarından istediğini alan taraf yine TSM oldu. Yaptığı başarılı kuşatmalarla altın farkını açan ve harita hakimiyetini eline alan TSM, takım savaşlarında FLY’a acımayarak 30. dakikada 10k altın farkıyla maçı bitirdi.

Team Liquid 1-2 Cloud9

İlk karşılaşmada profesyonel arenada görmeye alışkın olmadığımız Twisted Fate’i C9 seçerken, TL geç oyunda oldukça güçlü bir nişancı olan Kog’Maw’ı kilitledi. İki takımın da kıyasıya mücadele ettiği karşılaşmada TL’in Baron’u alması oyunun kırılma anı oldu. Aldığı Baron güçlendirmesiyle savaş arayan ve başlattığı savaştan skor çıkarmayı başaran önce orta koridordan yaptığı kuşatmayla inhibitörü düşürdü ardından oyunu sonlandırdı.

Daha erken oyunda çatışmaların ve takım savaşlarının başladığı karşılaşmada iki takım oyunu kazanmak için ellerinden geleni yaptı. C9’ın takım savaşlarını iyi oynaması ve haritada görüşü sağlamasıyla TL oyundan düştü. 21. dakikada Baron’u alan C9 yaptığı kuşatmalarla sistematik olarak inhibitörleri düşürerek 27. dakikada Nexus’u yıktı ve durumu 1-1’e getirdi.

Serinin son karşılaşmasında erken oyunda yaptığı hamleler TL’i öne geçirirken, C9 20. dakikada aldığı erken Baron’la oyuna geri döndü. Baron güçlendirmesiyle yaptığı kuşatmalardan istediğini alan C9 altın farkını da kapatarak oyun hakimiyetini kazandı. 30. dakikada başlayan kuşatma savaşında katliam alan C9 seriden galip ayrıldı.

Team Dignitas 1-2 Immortals

IMT ile DIG’ın kozlarını paylaştığı günün kapanış karşılaşmasında ilk maça hızlı başlayan ilk maça hızlı başlayan IMT aldığı erken Baron’la avataj kazandı. Aldığı Baron’u iyi kullanmayan ve başlayan takım savaşından yenik ayrılan IMT elindeki avantajı DIG’a kaptırırken, DIG’ın vadinin ikinci Baron’u alması IMT’nin işini iyice zorlaştırdı. Aldığı Baron güçlendirmesiyle kuşatma yapan DIG’ı durduramayan IMT 38. dakikada ilk maçtan mağlup ayrıldı.

İkinci karşılaşmada vadide adeta bambaşka bir IMT vardı. Gerek yaptıkları rotasyonlar gerek takım savaşlarında ki başarısı olsun iyi bir maç sergileyen IMT erken oyunda DIG’ı sindirmeyi başardı. DIG 23. dakikada aldığı Baron’la oyuna geri dönmeye çalışsa da IMT buna izin vermedi. Savaşların durmak bilmediği karşılaşmada bütün takaslardan avantajlı ayrılan IMT 30. dakikada Baron’u çaldırsa da DIG’ın bütün iç kulelerini düşürerek rakibini kendi üssüne sıkıştırdı. 36 dakikada 2 DIG oyuncusunu düşüren IMT aldığı zaferle seriden galip ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir