League of Legends

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 9. Hafta 1. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde son haftaya girildi. İlk günde Team Envy-Immortals ve Team Dignitas-Counter Logic Gaming serileri oynandı.

Immortals, Team Envy karşısında aldığı galibiyetle normal sezonun lideri ünvanına daha da yaklaşırken CLG ise zorlu Dignitas engelini geçmeyi başardı. Serilerin kısa özeti şu şekilde:

Team Envy 0-2 Immortals

Seri genelinde üstün bir ortaya koyan Immortals, her iki oyunda da dominant bir performans sergiledi. Rakibini mikro ve makro anlamda süpüren IMT, ilk oyunu 23. dakikada sonlandırırken ikinci oyunu ise 27. dakikada kapatmasını bildi. Pobelter’a her iki oyunda da Talliyah’ı alan IMT, orta koridordan maksimum verim elde etti. Bunun yanına takımın bir diğer taşıyıcısı olan Cody Sun’ın da Tristana ve Kog’Maw ile ortaya koyduğu kusursuza yakın oyun galibiyeti kolaylaştırdı. Rakibine iki oyun toplamında sadece dokuz skor veren IMT, tek kulesini dahi kaybetmeyerek zirvedeki yerini pekiştirdi.

Team Dignitas 1-2 Counter Logic Gaming

Günün ikinci oyunu ise zorlu bir mücadeleye sahne oldu. İlk oyuna ilginç bir şekilde üst koridor Nasus tercihiyle başlayan DIG, bu seçiminden fayda sağlayamazken diğer bütün koridorlarını da kaybetti. Gelen ormancı baskısına paralel olarak koridorlarda avantajı sağlayan CLG, baştan sona üstün geçirdiği ilk oyunu kolay bitirdi. İkinci oyunda Tristana ve Orianna üzerinden bir kompozisyon kuran DIG, ilk oyundaki görüntüsünden silkinmiş bir performans vadiye yansıttı. Koridorlardaki irili ufaklı çatışmaları üstün geçiren ekip, objektifler konusunda da dikkatli oynayarak sonuca gitti. Serinin üçüncü ve son oyununa geç aşamada hasar konusunda Tristana’nın eline bakan; ancak erken ve orta oyunu güçlü seçimlerle giren CLG, harita genelinde başarılı rotasyonlar uyguladı. 20. dakikaya kadar makro oyunda CLG’ye cevap vermeyi başaran DIG, bundan sonraki 10 dakika süresince yanıt vermekte oldukça güçlük çekti. Sezon boyunca koordinasyon ve sinerjisiyle dikkat çeken CLG, orta oyunda kontrolü eline geçirerek 28. dakikada seriden 2-1’lik skorla ayrılmayı başardı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.