League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nin altıncı hafta ikinci gününde TSM-DIG, FLY-IMT, CLG-FOX serileri oynandı.

Team SoloMid 0-2 Dignitas

Serinin ilk karşılaşmasında Bjergsen profesyonel arenada görmeye alışkın olmadığımız Xerath kilitlerken, Keane oldukça güçlü bir orta koridor şampiyonu olan Cassiopeia’yı tercih etti. TSM üzerine baskısını bir an olsun azaltmayan DIG yaptığı doğru rotasyonlarla da büyük bir avantaj elde etse de geç oyunda TSM’in başlattığı takım savaşlarından istediğini alması oyuna geri dönmesini sağladı. Aldığı skorlarla oyuna tutunmaya çalışan TSM için 32. dakikada başlayan takım savaşı oyunun sonu oldu. Takım savaşını kötü oynayan ve DIG’a 3 skor veren TSM serinin ilk karşılaşmasından mağlup ayrıldı. Aldığı güçlendirmeyle üst koridorda oldukça etkili bir hale gelen Jax’ı Hauntzer’in seçtiği karşılaşmada işler TSM için yine iyi gitmedi. İlk maçta olduğu gibi makro oyunlarda ve harita rotasyonlarında sıkıntı yaşayan TSM kan kaybederken, DIG verdiği doğru kararlar ve harita görevlerindeki başarısıyla oyunun hakimiyetini eline almayı bildi. Takım savaşlarında Ssumday’in Maokai ile bütün hasarı tanklayıp nişancıları tutması takımı adına fark yaratması 35. dakikada DIG’a oyunu getirdi.

FlyQuest 1-2 Immortals

Serinin ilk karşılaşmasında aldıkları güçlendirmelerle popülerliği artan Cho’Gath’ı Moon ormanda tercih ederken, Flame Poppy’i üst koridorda tercih etti. IMT erken oyunda rakip ormanda Cho’Gath’a baskı oluştururken, Flame üst koridorda Balls’a oldukça zor anlar yaşattı. Koridor aşamasında ve takım savaşlarında sıkıntı yaşayan FLY için oyunun dönüm noktası 34. dakikada aldığı katliam oldu. Aldığı katliamla adeta oyuna geri dönen FLY 40. dakikada başlayan takım savaşında da katliam alınca serinin ilk maçından galibiyetle ayrıldı. İlk karşılaşmada mükemmel bir geri dönüşe imza atan FLY serinin ikinci karşılaşmasında aynı başarıyı gösteremedi. İlk maçın aksine kuruduğu baskıyı oyun boyu sürdürmeyi başaran ve takım savaşlarında kusursuz oynayan IMT, Pobelter’in mükemmel Corki performansıyla durumu 1-1’e taşıdı. Serinin son karşılaşmasında FLY Jarvan, Orianna, Rumble gibi alan kontrolüne yönelik takım kompozisyonu oluştururken, IMT ikinci maçta oldukça verimli bir oyun geçiren Corki’yle birlikte kitle kontrol odaklı bir takım kurdu. İlk iki maçta olduğu gibi bu maçta da oldukça agresif bir oyun sergileyen FLY’ı IMT yaptığı rotasyonlarla cezalandırmakta tereddüt etmeyerek harita hakimiyetini eline aldı. Makro oyundaki başarısını takım savaşlarına taşıyamayan FLY için tehlike çanları çalarken 26. dakikada katliam alan IMT aradaki altın farkını da kapatarak oyuna ağırlığını koydu. Aldığı Baron’u oldukça efektif kullanan IMT kuleleri ve inhibitörleri düşürerek seriden galip ayrıldı.

Counter Logic Gaming – Echo Fox

Günün kapanış karşılaşması olan CLG- FOX serisinde oldukça rahat 2 maç geçiren CLG, mücadeleden galip ayrıldı. Serinin ilk karşılaşmasında yapılan dengelemeyle zayıflayan Caitlyn’i CLG seçerken, FOX ultisiyle takım savaşlarında yüksek hasar çıkarabilen Miss Fortune’yi tercih etti. Sakin geçen erken oyunda CLG yaptığı rotasyonlar sayesinde düşürdüğü kulelerle altın farkını açarken orta oyunda bu altın farkını avantaja çevirerek takım savaşlarından üstün ayrıldı. Aldığı Baron güçlendirmesiyle başarılı kuşatmalar yapan CLG’ye direniş gösteremeyen FOX serinin ilk maçından mağlup ayrıldı. Serinin ilk karşılaşmasında oldukça kolay galibiyet alan CLG ikinci karşılaşmada da rahat bir oyun geçirdi. Birebir takaslardan ve takım savaşlarından üstün ayrılan CLG, vadiyi adeta FOX’a dar ederek 28. dakikada 16k altın farkıyla seriden galip ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir