League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi 8. Hafta 3. Gün

NA LCS 2017 Yaz Mevsimi’nde sekizinci haftanın son günü dört seriyle geçildi. 

Bitime bir hafta kala zirvedeki durum da iyice karışmaya başladı. Counter Logic Gaming, Phoenix1 karşısında aldığı şok yenilgiyle kendini üçüncü sırada bulurken TSM ise aldığı Team Envy galibiyetiyle birinci sıraya ortak oldu. Serilerin kısa özeti şu şekilde:

Cloud9 2-0 FlyQuest

Seri genelinde FlyQuest’e büyük üstünlük kuran Cloud9, her iki oyunda da takım savaşına yönelik kompozisyonlar oluşturdu. Karşılaşmaların başından itibaren rakibine gerek makro gerekse mikro anlamda fırsat tanımayan C9, rahat bir galibiyete uzandı. Cloud9 adına serinin yıldızı ise bu sezon ki performansıyla sıklıkla eleştirilen orta koridor Jensen idi. İlk maçta Syndra ile harikalar yaratan oyuncu, ikinci maçta ise kusursuza yakın bir LeBlanc performansı ortaya koydu.

Counter Logic Gaming 1-2 Phoenix1

Ligin en zayıf ekiplerinden Phoenix1 ile zirve adaylarından Counter Logic Gaming’i karşı karşıya getiren ikinci oyun ise sürpriz bir sonuca sahne oldu. İlk oyunda meta seçimlerine giderek tekli koridorlarda güçlü seçimler yapan CLG, P1’ı rahat bir oyunla geçti. Serinin ikinci oyununda erken oyun için Nidalee’yi ormancı olarak alan P1, yaptığı seçimi efektif kullanmasını bildi. Nidalee ile haritanın her yerinde baskı kuran ekip, ilk dakikalardan itibaren çatışma aradığı ikinci oyunu kazanarak seriyi beraberliğe getirdi. Serinin kaderinin belirleneceği üçüncü ve son oyun ise yasaklama seçim ekranından itibaren P1 lehine gelişti. Olağan Kled kompozisyonlarından birisini oluşturan P1, taşıyıcıları Corki ve Kalista’yı güçlendirmesinin neticesinde tek kule ve objektif kaybetmeyerek seriden 2-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Team SoloMid 2-1 Team Envy

45 dakika süren ilk oyunda Tristana’nın hasarına dayanan bir kompozisyona giden TSM, oyunun büyük bölümünde altın olarak geride olmasına rağmen makro oyundaki kontrolü sayesinde ilk oyunu galip kapattı. Serinin ikinci oyunu ise kelimenin tam anlamıyla kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Yasaklama seçim ekranından Kog’Maw’a yatırım yapan NV, 54 dakikaya uzayan oyun neticesinde seriyi dengeledi. 500 küsür minyon sayılarının görüldüğü oyunda TSM’in orta bölümde oyunu bitirmeye yönelik Syndra & Varus taşıyıcı seçimleri geç dakikalarda işlevsiz kaldı ve rakibe yanıt vermede oldukça zorlandı. Üçüncü oyuna çete savaşlarında elde ettiği skorlar neticesinde iyi başlayan NV, işler takım savaşına gelince aynı performansı devam ettirmekte zorlandı. TSM’in Syndra ile Tristana çevresinde oluşturduğu kompozisyon ve Bjergsen’in haritada gösterdiği baskı galibiyetin anahtarı oldu.

Echo Fox 1-2 Team Dignitas

FOX ile DIG arasındaki serinin ilk oyunu bütünüyle çatışmadan uzak, makro oyunun egemen olduğu bir karşılaşmaya sahne oldu. Ayrık ittirebileceği ve kuşatma yapabileceği bir kompozisyona giden DIG, çatışmadan uzak durmayı tercih ederek makro hamleleri sayesinde ilk oyunu zaferle kapattı. İkinci oyunda üst koridora Poppy’i tercih eden FOX, alt koridoru ise Varus-Janna ikilisine teslim etti. DIG cephesi ise alt koridorda Tristana-Soraka ikilisine yöneldi. FOX alt koridorunun gelen ormancı baskısıyla daha üstün duruma gelmesi karşılaşmanın kilit noktası oldu. Varus’un güçlenmesiyle oyun genelinde üstün duruma gelen FOX, ikinci oyunu kazandı. Bir önceki oyun iyi iş çıkardığı seçimleri aynen tekrar eden FOX karşısında yer değiştirebilme özelliği olan Gragas, Blitzcrank seçimlerine giden DIG, bu seçimlerinden verim elde etti. Skor dağılımını Cassiopeia ve Kalista’ya dağıtmasını bilen DIG, baştan sona üstün götürdüğü üçüncü oyunu kazanarak seriden galip ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir