League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS’te 4. hafta karşılaşmaları tamamlandı

NA LCS’te 2018 Bahar Mevsimi 4. hafta maçları tamamlandı. İlk gün maçları büyük sürprizlere sahne olurken ikinci gün maçlarında favori ekiplerin karşılaşmaları kazandığına şahit olduk. 

Haftnın ilk maçında TSM ile CG karşı karşıya geldi. Mevsimin başından itibaren beklenen performansı sergileyemeyen TSM, bu maçta da öne geçse de CG’ye karşılaşmayı getiren oyuncu Apollo oldu. Ezreal ile Baron çalan oyuncu, TSM’in karşılaşmayı tamamlayamamasını cezalandırdı ve takımına zafer kazandırdı. Günün ikinci maçında ise ligin favori ekibi TL ile C9 karşı karşıya geldi. Sezon arasını kötü geçirdiği söylense de takım olarak harika bir uyum yakalayan C9, TL karşısında da sistematik bir şekilde oynayarak rakibini geçti. C9’un üst koridor oyuncusu Licorice, Vladimir performansıyla maçın adamıydı. OPT-CLG maçında da sürpriz vardı. Kağıt üzerinde CLG üstün gözükse de OPT’de POE ve Arrow’un oyunları takımın üstün çıkmasının sebebiydi. 100T-FLY karşılaşmasında ise FLY’ın ilk defa tam kadro Vadi’ye indiğini gördük. Fly ve Anda ile büyük bir potansiyeli olduğunu gösteren takımda alt koridor ikilisi WildTurtle ve Stunt’ın Xayah-Rakan oyunu göz doldurdu. FLY da 100T’yi geçerek sürprizlerle dolu ilk gün maçlarını devam ettirdi. Günün son maçı ise beklendiği gibi geçen tek karşılaşmaydı. Bahar Mevsimi öncesi herkesin şüpheyle yaklaştığı FOX, yine iyi bir oyun sergiledi ve henüz galibiyet alamayan GGS’i rahat geçti.

İkinci gün karşılaşmaları ise daha dengeli geçti. C9-FLY karşılaşması büyük bir çekişmeye sahne oldu. FLY ilk defa destekte JayJ ile Vadi’ye inerken iki takım da oldukça iyi bir performans sergiledi. FLY yenilmiş olsa da playoff için önemli bir rakip olacağını gösterdi. GGS ise ligin ilk galibiyetini 100T karşısında aldı. Lourlo’nun Illaoi’yi tercih ettiği maçta GGS genel olarak proaktif olan taraftı ve bu sayede galibiyete uzandı. NA LCS’in en büyük derbisi TSM-CLG maçı bu yıl ilk defa heyecanla beklenmedi. İki takımın da kötü performas sergilediği ligde galip gelen taraf TSM oldu. TL, FOX karşısında mağlubiyete uğradı ve mevsimin ilk iki mağlubiyetli haftasıyla karşı karşıya kaldı. CG ise yine rakibinin hatalarını bekleyerek OPT’yi yendi.

Ligdeki puan durumu şu şekilde:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir