League of Legends

NA LCS’te 5. hafta karşılaşmaları tamamlandı

Riot Games

NA LCS’te 2018 Bahar Mevsimi heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Bu hafta aldığı iki galibiyet alarak zirveye oturan Echo Fox’un yanı sıra ligin son sırasındaki Golden Guardians, üçüncü Team Liquid’i yenerek büyük bir sürprize imza attı.

Lig devam ettikçe NA LCS’te mevsim finalleri için rekabet de kızışıyor. Hemen hemen her takım haftalar ilerledikçe kendisini geliştirmeye devam ediyor. İlk galibiyetini geçen hafta alan Golden Guardians, bu hafta ikinci galibiyetini Team Liquid karşısında aldı. Öte yandan TL ise inişli çıkışlı grafiğini devam ettiriyor. Mevsim öncesi kurduğu adroyla izleyenleri en çok heyecanlandıran takım olan Team SoloMid’de ise ne yazık ki işler bir türlü yayına oturmuyor.

Haftanın ilk karşılaşmasında CLG ile TL karşı karşıya geldi. Uzun süren mücadelede çok az skor olurken TL’nin rakibini tamamıyla makro oyuna odaklı bir şekilde yendiğini söyleyebiliriz. Ormancı Xmithie oyunu 0-1-0 ile tamamlayarak ilginç bir istatistiğe sahip oldu. Kötü gidişatı devam eden 100T, FOX karşısında mağlubiyet aldı. Huni’nin ellerinde Yasuo’yu izlediğimiz karşılaşmada Fenix’in Zoe tercihi takımına galibiyeti getiren element oldu. Günün en heyecanla beklenen karşılaşması ise C9 ile TSM arasında oynandı. Geçtiğimiz yılın derbisi niteliğindeki maç C9’un galibiyetiyle sonuçlandı. Eski takımına karşı çok iyi bir performans sergileyen Svenskeren’in yanı sıra üst koridor oyuncusu Licorice da oyunuyla beğeni topladı. Orta sıralarda olmasına rağmen büyük bir potansiyele sahip Clutch Gaming de haftaya galibiyetle başladı. FlyQuest’i rahat bir şekilde yenen takımda üst koridor oyuncusu Solo’nun performansı öne çıktı. OPT-GGS maçında sürpriz seçimler Vadi’ye indi. PowerofEvil mevsimin ilk Viktor oyununu oynarken Arrow ise Draven tercihiyle galibiyette büyük bir rol oynadı.

Week 5 Day 1 at 2018 NA LCS Spring Split in Los Angeles, California, USA on 17 February 2018.

İkinci gün maçları sürprizlerle doluydu. Sıralamada alt alta bulunan CG ve TSM’in mücadelesinde CG oldukça kontrollü ve disiplinli bir oyun ortaya koyarak galibiyete uzandı. Haftanın en büyük sürprizi ise GGS’ten geldi. TL karşısında erken oyunu harika bir şekilde tamamlayan, oyunun orta bölümlerinde hatalı kararlar almasına rağmen oyun sonunu Hai’nin önderliğinde iyi bir şekilde geçiren ekip, ligdeki ikinci galibiyetini aldı. Birincilik mücadelesi ise FOX-C9 arasında oynandı. Üst koridorda Huni ile özdeşleşen Lucian tercihinde bulunan Licorice’ı kamplayan FOX, 4v4’te de maçı kazandı ve liderlik koltuğuna oturdu. Ligdeki kötü gidişatına dur diyen 100T, CLG karşısından galibiyetle ayrıldı. Tam olarak bir “clown fiesta” şeklinde geçen maç 53 dakika sürdü. Haftanın son maçında karşı karşıya gelen FLY ve OPT’den galibiyete uzanan taraf FLY oldu. Günün ikinci “clown fiesta” maçı olan mücadelede Fly ve Flame’in performansı öne çıktı.

Oynanan mücadeleler sonunda puan durumu şu şekilde:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.