League of Legends League of Legends Haberleri

NA LCS’te sekizinci hafta heyecanı başladı

NA LCS’te 8. hafta heyecanı dün gece oynanan beş maç ile devam etti. Clutch Gaming, CLG, Cloud9, TSM ve 100 Thieves haftanın ilk gününden mutlu ayrılan ekipler oldu.

Günün açılış maçında lider Echo Fox, yakın takipçisi Clutch Gaming karşısına çıktı. Nişancı Apollo’nun yıldızlaştığı maçta, Clutch Gaming rakibini 40 dakika sonunda mağlup ederek zirve mücadelesine resmen ortak oldu. Apollo 3/0/5’lik Caitlyn oyunuyla takım hasarının %50’sini vermeyi başardı. İkinci karşılaşma son sırayı paylaşan 3 takımdan biri olan FlyQuest ile CLG arasındaydı. 53 dakika süren mücadele, FlyQuest adına mevsimin en üzücü tecrübelerinden biriydi. Son sıralardan kurtulmaya çalışan ekip oyun boyunca üstün olmasına ve altın farkını 10k seviyelerine getirmesine rağmen oyunu kapatmayı beceremedi. Dört denemede de başarı sağlanamayınca CLG, nişancısı Stixxay’in önderliğinde maçı kazanan taraf oldu.

Üçüncü maç Cloud9 ile OpTic Gaming arasındaydı. Günün başında Echo Fox’un kaybetmesiyle liderliğe ortak olma şansı yakalan Cloud9, bu fırsatı tepmedi ve 44 dakika içince maçı kazanmayı başardı. İki taraf da objektifler özelinde eşit olsa da Sneaky, Smoothie ikilisinin muhteşem oyunu karşılaşmayı Cloud9’a getirdi. Sneaky Xayah ile 11/0/2 oynarken, Smoothie’nin rakanı 0/1/14’lük KDA’ya ulaştı. Bu sonuçla beraber Cloud9, Echo Fox ile puanını eşitledi.

Günün dördüncü maçında TSM, puanını eşitlemek üzere Team Liquid karşısına çıktı. Team Liquid tarafında bolca bireysel hata ve dikkat dağınıklıkları izlediğimiz maçı TSM rahat çekilde kazandı. 33 dakika süren mücadelede Bjergsen, MikeYeung ve Zven hiç ölmeyerek mükemmel KDA yakaladı. Haftanın ilk gününün son maçında ise NBA merkezli iki takım 100 Thieves ve Golden Guardians karşı karşıya geldi. 25 dakikada çabucak biten mücadele sonunda 100 Thieves temiz bir galibiyet elde etti. Bu sonuçla TSM ve Team Liquid’in de önüne geçen 100 Thieves’in play-off umutları artmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir