League of Legends League of Legends Haberleri

Naru Dark Passage’dan ayrıldı

Dark Passage takımında üç yıldır oynayan, aynı zamanda kaptan da olan Naru, takımdan ayrıldı. Oyuncunun bu hamlesi ile, Türkiye Ligi’nde kurulacak süper takımın gerçekleşme ihtimali de arttı.

https://www.facebook.com/dpnaru/posts/1238988069463570

Naru, 2012 yılından bu yana Dark Passage takımında oynuyordu. Takım ile beraber Türkiye Ligi’nde birçok şampiyonluk yaşayan yıldız oyuncu, 2013 yılında DreamHack’e katılmış, 2014 yılında da Dünya Şampiyonası’nda mücadele etmişti. Ülkedeki açık ara en kariyerli oyuncu olarak göze çarpan Naru, ligdeki en iyi orta koridor oyuncusu olarak gösteriliyor. Daha önce ise LCS takımı olan Gambit Gaming’e transferi söz konusu olmuş, fakat gerçekleşmemişti.

Dark Passage, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada Naru’nun yeni takımından çok daha yüksek bir teklif aldığını ve bonservis bedelinin ödendiğini belirtti. Organizasyonun oyuncuya vereceği maaşı arttırmasına rağmen Naru’nun takımdan ayrılması ise Dark Passage’ın canını sıkmış gibi gözüküyor. Konu ile ilgili olarak Dark Passage, açıklamasında şu sözlere yer verdi;

[su_quote]Dark Passage, Türkiye’nin, oyuncularına en iyi imkanları ve maaşlarını sunan takımdır. Fakat malesef her şeyin bir limiti var. Çünkü biz bazı takımlar gibi ağabeylerden, arkadaşlardan, klüplerden ya da yatırımcılardan medet uman bir takım değiliz. Dark Passage 12 senelik eSpor kariyerinde bu noktaya tamamen kendi çabası, emeği, yatırımları ve başarısıyla ulaşmış bir takımdır ve böyle olmaya da devam edecektir.[/su_quote]

Öte yandan Türkiye’deki süper takım iddiaları ise gün gittikçe güçleniyor. Daha önceden de belirttiğimiz gibi takımın Thaldrin, Stomaged, Naru ve Dumbledoge’dan oluşacağı söyleniyor. Koç pozisyonu için Fabfabulous’un adı geçse de, bu karardan vazgeçildi. Takımın nişancısı olarak HolyPhoenix düşünülmüştü fakat dedikodulara göre Naru, Holy ile oynamayacağını belirttiği için bu birliktelik de başlamadan sonlandı. Kurulacak süper takımın, Beşiktaş’ın Türkiye Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini satın alacağı da kuvvetli bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Şu an için takımın nişancı rolüne en yakın aday Minitroupax. Avrupa sunucusunda Challenger oyuncusu olan Minitroupax hakkında ise pek bir bilgi bulunmuyor. Oyuncunun SoloQ yeteneklerinden birisi olması ise muhtemel. Tamamı Türk oyunculardan oluşan takımın yabancı nişancı tercih etmesinin kafaları karıştırdığını söyleyebiliriz.

Türkiye Şampiyonluk Ligi Ocak ayında başlıyor. Takımların, kadrolarını Ocak ayının ilk haftasında duyuracağını bekliyoruz.

Güncelleme: Türkiye’de yeni kurulacak süper takımın adı Supermassive olacak. Takımın oyuncuları ise şu an için Thaldrin-Stomaged-Naru-Dumbledoge.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

2 Comments

  • NeFReT 28 Aralık 2015

    Nışancıyada Zeitnotu getirsinler tam olsun :F

    • Kobalt Try 30 Aralık 2015

      +1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir