League of Legends

Naru ve LongB’ye kural ihlalinden ceza geldi

Şampiyonluk ligi takımlarından Dark Passage oyuncusu Koray ‘Naru’ Bıçak ve Team Turquality oyuncusu Serkan ‘LongB’ Ülkücü’ye kural ihlali yaptıkları gerekçesiyle Riot Games Türkiye ofisinden ceza geldi.

Yapılan açıklamaya göre Naru’ya 6, LongB’ye ise 2 maç men cezası geldi. Kararın gerekçesi ve açıklaması şu şekilde:

Oyuncu: Koray “Naru” Bıçak

Karar Tarihi: 20 Mayıs 2015

Karar: 6 maç boyunca müsabakalardan men

İlgili Açıklama
Dark Passage eSports Club oyuncusu Koray “Naru” Bıçak’ın, sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği olumsuz davranışlar (ayrımcılık) ile Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içi hem de oyun dışındaki mecralarda örnek davranışlar sergilemesini sağlamak görevimiz. Bu sebeple, aşağıdaki kural dahilinde Koray “Naru” Bıçak’ın 6 müsabakadan men edilmesine karar verilmiştir.

Konuyla Alakalı Kural
10.2.5 Ayrımcılık ve Karalama: Takım üyeleri bir ülkenin, bir şahıs veya grubun onur ve namusuna, ırkına, derisinin rengine, etnik, sosyal ve ulusal asıllarına, din, dil ve politik düşüncelerine, mali durumlarına, cinsel tercihlerine ve diğer herhangi benzeri hususlarda ayrımcı, karalayıcı ve aşağılayıcı söz ve hareketlerle saldıramazlar.

Karar
Koray “Naru” Bıçak, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen şartlar dahilinde, yukarıdaki kuralı ayrımcılık yaparak ihlal etmiştir.

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza
Oyuncu, bu kararı takiben Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 6 maç boyunca mücadele edemeyecektir.


Oyuncu: Serkan “LongB” Ülkücü

Karar Tarihi: 20 Mayıs 2015

Karar: 2 maç boyunca müsabakalardan men

İlgili Açıklama
Team Turquality oyuncusu Serkan “LongB” Ülkücü’nün, sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği olumsuz davranışlar (küfür ve hakaret) ile Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal ettiği belirlenmiştir. Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içi hem de oyun dışındaki mecralarda örnek davranışlar sergilemesini sağlamak görevimiz. Bu sebeple, aşağıdaki kural dahilinde Serkan “LongB” Ülkücü’nün 2 müsabakadan men edilmesine karar verilmiştir.

Konuyla Alakalı Kural
10.2.10 Ahlaksızlık: Bir takım oyuncusu hiçbir şekilde Riot Games tarafından ahlaksız, yüz kızartıcı veya konvansiyonel ahlaki standartlara aykırı olduğu kabul edilen herhangi bir faaliyette bulunmayacaktır.

Karar
Serkan “LongB” Ülkücü, Şampiyonluk Ligi’nde yer alan takımlarla paylaşılan ve taraflarınca da peşinen kabul edilen şartlar dahilinde, yukarıdaki kuralı, sosyal medya hesabı üzerinden profesyonellik dışı paylaşımları ile ihlal etmiştir.

Uygulanmasına Karar Verilen Ceza
Oyuncu, bu kararı takiben Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 2 maç boyunca mücadele edemeyecektir.”

Bakalım bu cezaların ardından Dark Passage ve Team Turquality cephesinden ne gibi yanıt gelecek? Orta koridorları için değişiklik anlamına gelen bu cezalar sonrasında takımların alacağı kararlar merak konusu.

Kaynak: www.lolespor.com

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.