League of Legends League of Legends Haberleri

Nukeduck destek pozisyonuna geçebilir

Team Vitality’nin yetenekli orta koridor oyuncusu Erlend “Nukeduck” Våtevik Holm’un destek rolüne geçeceği söylentileri sahnede hızla yayılıyor.

Geçtiğimiz günlerde destek oyuncusu Hachani’nin görevine son verildiğini açıklayan ve destekçilerini şaşkına çeviren Team Vitality’de garip şeyler olmaya devam ediyor. Takımın henüz bu oyuncunun yerini dolduracağı ismi açıklamaması ve gaming house’a da yeni gelen birinin olmaması kafalarda soru işareti bıraktı. Son zamanlarda tekli dereceli sırada sürekli şekilde destek rolünde oynayan Nukeduck’ın takımda bu pozisyonda yer alacağı, GBM’in ise tekrar orta koridora geçeceği söylentileri sahnede sıkça dile getirilmeye başlandı.  Bilindiği üzere sezon başında orman rolüne geçiş yaptığını açıklayan Lee “GBM” Chang-suk, Team Vitality tarafından yedek ormancı olarak takımda tutuluyordu. Ancak herkes biliyor ki GBM çok başarılı bir orta koridor oyuncusu ve şimdiye kadar başka rolde kendini göstermiş değil. Hal böyle olunca, özellikle reddit’te çıkan spekülasyonlar, başarılı bir sezon geçirmeyen Nukeduck’ın destek rolüne geçeceği, yerine ise orta koridorda GBM’in yer alacağına işaret ediyor.

Aslında takımın yedek destek oyuncusu Baltat “AoD” Alin ve Hachani’den boşalan destek rolüne bu oyuncunun geleceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak gerek Nukeduck’ın tekli dereceli sırada destek oynamaya başlaması, gerekse de GBM’in sık sık orta koridor tercih ediyor olması bu iddiaları gündeme taşıdı. Bu durumun birkaç haftalık bir plan olması da tabii ki muhtemel. Neler olacağını bekleyip göreceğiz. Vitality bu olayların ardından ilk maçını yarın akşam Fnatic ile oynayacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir