League of Legends League of Legends Haberleri

Origen yeni nişancı arayışlarına başladı

EU LCS takımlarından Origen yeni nişancı oyuncusu için arayışlara başladığını açıkladı.

2016 Yaz Mevsimi’ne iyi bir başlangıç yapamayan ve son zamanlarda kadrosunda sıkıntılar yaşayan Origen yeni nişancı için girişimlere başladı. Hatırlayacağınız üzere Yaz Mevsimi’nin başlamasına az bir zaman kala takımın alt koridor ikilisi Zven ve Mithy son zamanların çıkışa geçen ekiplerinden G2 Esports’un yolunu tutmuştu. Kuşkusuz, EU LCS’in dev takımları arasında yer alan Origen için bu önemli bir kayıptı. İki isimden boşta kalan alt koridora getirilen oyuncular ise G2’dan destek Hybrid olurken H2K’den de nişancı Forgi1ven kadroya dahil olmuştu.

Kağıt üzerinde Forg1ven ve Hybrid ikilisi iyi bir ikili olsa da takım adına işler beklenenden farklı şekilde gelişti. Uyumu bir türlü yakalayamayan yeni alt koridor oyuncuları pek de iç açıcı bir performans oraya koyamadı. Bunun yanı sıra takımdaki diğer oyuncuların da formsuz oluşu Origen’i daha da çıkmaza sürüklemişti. Aradan geçen kısa sürenin ardından Forg1ven takımdan ayrıldığını ve profesyonel sahneyi bıraktığını açıklamıştı. Bu olaydan sonra takımda yeni nişancı rolünü çok sürpriz bir şekilde yıldız orta koridor oyuncusu xPeke üstlenmişti.

Bu geçici çözümün ardından Origen nihayet yeni nişancı oyuncu transferi için girişimlere başladığını kendi internet sitesinden duyurdu. Takımın aynı zamanda sahibi olan xPeke, konu ile alakalı ilk olarak Forg1ven transferinde olduğu gibi bir hataya yer vermeyeceklerini belirtti. Yıldız oyuncu ayrıca takımın taze bir kana ihtiyacı olduğunu bu nedenle eski oyuncusu Zven tarzında yetenekli ve genç bir oyuncu arayışları içerisinde olduğunu dile getirdi.

Ligde istikrarsız bir performans sergileyen Origen’in nişancı için nasıl bir tercih yapacak şimdilik tahmin yürütmek zor. Yine de takımın önümüzdeki günlerde yeni transferini açıklaması bekleniyor. Gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir