League of Legends League of Legends Haberleri

Origen’de üst yönetim, kötü idare sebebiyle takımdan ayrıldı

Takımın genel müdürü ve içerik editörü de dahil olmak üzere toplamda yedi yönetici, idari eksiklikler ve kötü yönetim sebebiyle Origen’den ayrıldığını açıkladı.

Ayrılıkların sebepleri net bir şekilde bilinmemekle birlikte, dün akşam saatlerinde genel müdür Marck “PapaB3ar” Hernandez ve içerik editörü Ioana Popa dahil olmak üzere birçok çalışan, Twitter üzerinden yaptıkları açıklamalarla, idari sıkıntılar ve amatörlükleri sebep göstererek görevinden istifa etti.

PapaB3ar ve Iona Popa’nın yanı sıra basedkina, Nullien ve takımdan ayrılan diğer yöneticiler de Twitter üzerinden açıklama yaptı ve genel olarak kötü yönetimi gerekçe gösterdi.

Genel müdür PapaB3ar, xPeke’nin annesi Mari “XMOM” Carmen Martinez ile arasında geçen bir Skype görüşmesini de Twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı. Reddit’ten McFerry’nin çevirisini yaptığı konuşmaya göre PapaB3ar’ın istifasından önce toplamda altı kişi daha takımdan aynı sebeplerle ayrıldı.

Tweet’lerin, Origen yeni oyuncuları Augustas “Toaster” Ruplys ve Benjamin “Zhergoth” Sánchez ile anlaştıktan birkaç saat sonra atılması da dikkatlerden kaçmadı ve ayrılıkların sebebinin bu transferler olabileceği ihtimali şimdilik en ön planda duruyor. Bunun yanında Origen ayrılıklarla ilgili resmi basın açıklamasını ise halen yapmış değil.

Origen, 2016 EU LCS Yaz Mevsimi’nde bekleneni bir türlü veremedi ve sondan ikinci sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir