League of Legends League of Legends Haberleri

Orta koridor şampiyonlarına büyük bir güncelleme geliyor

Gelecek planlarını oyuncular ile paylaşan Riot Games, yeni güncellemeler hakkında bilgi verdi. Geliştirici forumlarında paylaşılan bilgilere göre, orta koridor şampiyonlarına kapsamlı bir güncelleme gelecek.

Riot Games’in en çok üzerinde durduğu konulardan birisi kuşkusuz şampiyonların oyundaki güncelliğini koruması. Bu hedef doğrultusunda birçok şampiyona farklı güncellemeler geldiğine tekrar tekrar tanık olduk. Son olarak “Ezergeçerler” ile Garen, Darius, Skarner ve Mordekaiser başta olmak üzere birçok saldırı gücü taşıyıcısı güncellemeden geçmişti. Sezon 6 ile beraber Riot Games özellikle oyuna dinamik anlamda çok fazla yenilik getirdi. Şampiyon bazında ise yapılacak yenilikler orta koridor şampiyonlarını kapsayacak. Şimdi bu güncellemenin detaylarına geçelim.

Paylaşılan bilgilere göre Riot Games, bir sonraki sınıf güncellemesinin büyücü şampiyonları kapsayacağından bahsetti. Buradaki önemli nokta, bu şampiyonların uzun süredir yenilenmemiş, yani bir anlamda ilk günkü haliyle oyunda yer bulması. Kısacası güncellemeyle ele alınacak büyücü şampiyonlara kapsamlı bir yenilik gelecek. Peki Riot Games bu güncelleme ile ne hedefliyor? Bunun yanıtı ise yeterli güçte ve metaya ayak uydurabilen şampiyonlar ortaya çıkarmak. Yani elimizin tersiyle ittiğimiz şampiyonlar Riot Games tarafından süzgeçten geçecek.

Geldik en kilit noktaya. Güncelleme alacak olan şampiyonlar hangileri? Açıklanan habere göre 6 tane şampiyona güncelleme gelecek ve bunlar: Vladimir, Malzahar, Vel’Koz, Brand, Cassiopeia ve Zyra olacak. Bunun dışında Swain‘e gelebilecek muhtemel bir rework hakkında da bilgi verildi. Olası muhtemel bu rework işleminin Sion ve Poppy’e yapılana benzer olacağı dışında başka bir bilgi ise paylaşılmadı.

Güncellemenin neden bu altı büyücü şampiyona geleceği ise bir başka önemli nokta. Riot Games’in bu şampiyonların artık gelişen oyun standartları için yeterli olmadığını düşünmesi, gelecek olan güncellemenin en büyük nedenlerinden. Zira bu altı şampiyonun neredeyse hiçbirini oyunlarda göremiyoruz. Bu sebeple Riot Games bu şampiyonları seçerek önemli bir adım atmış gibi gözüküyor.

Güncellemenin hedefinde ise üç önemli etmen bulunuyor. Bunlardan ilki, bu altı şampiyona bir farklılık getirmek üzerine kurulu. Yani oyuncuların bu şampiyonları seçmesi için özel bir neden verilmek isteniyor. İkincisi ise daha çok şampiyonların kendisi ile alakalı. Burada hedeflenen nokta da şampiyonları kendi temasına daha uygun hale getirmek. Son olarak güncelleme ile hedeflenen diğer etmen şampiyonları dengeli ve oynaması eğlenceli bir hale getirmek. Ayrı olarak belirtilen bu üç önemli nokta için Riot Games’in en çok dikkat ettiği unsurlar diyebiliriz.

Tüm bunların oyuna ne zaman geleceği konusunda da önemli bilgiler paylaşıldı. Önceki şampiyon güncellemelerinden çok sayıda ders çıkardıklarını vurgulayan Riot Games, hedefleri doğrultusunda sabırlı bir şekilde hareket ettiklerini belirtti. Güncelleme için oyuncuların sabırsız olmaması gerektiği dile getirilirken yıl ortasında güncellemenin çıkacağı bilgisi de paylaşıldı.

Şampiyonları elden geçirerek oyundaki devamlılığı arttırmak isteyen Riot Games’in günümüz şartlarında uzun vadeli diyebileceğimiz güncelleme planlarını merakla bekliyoruz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

2 Comments

  • Nazlı İlayda Beyzade 24 Ocak 2016

    zyra oynardım ahha sup herosu derlerdi ama öyle değildi benim için….

  • Dogukan Orhan 22 Ocak 2016

    vladimir’e rework?!?!? şaka gibi zozik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir