League of Legends

P3P ormancısı GAVAN 6 ay ceza aldı

Yükselme Ligi ekiplerinden P3P eSports’ta orman rolünde yer alan GAVAN, tekli dereceli karşılaşmalarındaki davranışından ötürü profesyonel arenadan 6 ay men cezası aldı. 

Oyuncuların tekli dereceli karşılaşmalarındaki davranışları konusunda oldukça keskin bir tavır sergileyen Riot Games, bir kez daha ağır bir ceza uyguladı. 2018 Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele eden P3P bu yıl farklı bir kadro mühendisliği uyguladı ve henüz profesyonel arenada boy göstermemiş genç yetenekleri takıma doldurdu. Bu oyunculardan birisi de GAVAN’dı. İlk maçına geçtiğimiz hafta Macro Maniacs karşısında çıkan GAVAN, tekli derecelideki davranışlarından ötürü profesyonel arenadan 6 ay men edildi.

Yapılan açıklamada GAVAN’ın maçlarındaki konuşmaların profesyonel arenaya yakışmayacak derecede olduğu, bu davranışların sıklık olarak az olmasına rağmen aşırı derecede nefret söylemi içermesinden ötürü ceza verildiği belirtildi. Bu davranışlar oyuncu profesyonel olmadan kısa bir süre önce gerçekleşti fakat ceza yine de geldi. Orman rolündeki GAVAN, 2 Ağustos 2018 tarihine kadar Riot Games organizasyonlarında herhangi bir pozisyonda yer alamayacak.

 

İlk hafta oynadığı Macro Maniacs serisinde henüz çok tecrübesiz olduğu göze çarpan P3P’in bu probleme nasıl bir çözüm getireceği de merak konusu. Takım şu anda Yükselme Ligi’nin en zayıf ekibi olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl Şampiyonluk Ligi’nde mücadele eden P3P, Reje ve Crossman gibi oyuncularla ligde bir ritm tutturmasına rağmen son haftalarda performans düşüklüğü yaşamış ve mevsim finallerine kalsa da sonrasında ligden düşmekten kurtulamamıştı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.