League of Legends League of Legends Haberleri

PBE 7.10 yaması | 9 Mayıs güncellemesi

Önümüzdeki hafta League of Legends’a gelmesi beklenen 7.10 yamasının bir kısmının paylaşıldığı PBE güncellemesi duyuruldu. Birçok şampiyona getirilen değişikliklerin yanı sıra Pulsfire Caitlyn kostümü de tanıtıldı.

İlk dikkat çeken değişikliğin Fizz‘de olduğunu görüyoruz. Orta koridordaki popülaritesi yavaş yavaş artsa da üst koridorda hala AD olarak kullanılan şampiyon, bu güncelleme ile ciddi bir iyileştirme aldı. Riot Games genel olarak AP oranları yükseltilen Fizz’in AD versiyonunun daha az tercih edilmesini istiyor. Buna göre şampiyonun W yeteneğinin pasif ve aktif halinin AP oranları %40’a yükseltildi. Yeteneğin hasarı ise ufak bir nerf alarak dengelendi.

Graves‘in ormanı üç yamadır domine ettiğini söylersek yanılmayız. Şampiyonun hızlı orman kampı dönebilmesi ve erken oyunda müthiş bir efektif ile oyuna yön verebilmesi, Graves’i orman rolünün en popüler isimlerinden birisi yapmıştı. Tabii tüm bunların yanında Graves’in hasarının da fazlasıyla yüksek olduğundan bahsetmek gerekiyor. Şampiyonun Q ve R yeteneği bu yamada ciddi bir nerf aldı. Yolun Sonu’nun başlangıç ilk hasarı erken aşamalarda azaltılırken AD oranı %5 arttırıldı. İkincil hasarı ise sonraki seviyelerde ciddi bir şekilde azaltıldı ve yine aynı şekilde AD oranı arttı. Bununla birlikte R yeteneği olan Parça Tesiri’nin hasarı ise 100/90/80’den 120/100/80’e dengelendi. Bu güncellemenin Graves’e ağır bir darbe vurmasını bekleyebiliriz. Hali hazırda metada yavaş yavaş tercih oranı düşen şampiyonun hasarının da azaltılması kendisini bir süre Vadi’de görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Statları ne kadar değişirse değişsin ormancıların tercih ettiği şampiyonlardan birisi de Lee Sin. Metada olmamasına rağmen “güvenli seçim” olarak görülen Lee dde bu yamada bir nerf aldı. Şampiyonu bu kadar değerli kılan özelliği ise tahmin edebileceğiniz üzere hasarından çok mobilliği. Lee’nin en önemli oyun yapma yeteneği ise Ejderhanın Gazabı. Toteme zıplama ve Sıçra-R komboları ile rakibin pozisyonunu değiştiren yeteneğin bekleme süresi bu yamada erken aşamalarda arttırıldı. Ayrıca şampiyonun hareket hızı da düşürüldü.

Sezon Ortası güncellemesi ile yenilenen şampiyonlardan birisi de Maokai‘ydi. Eskiden fazlasıyla “ezbere tank” olarak oynanan Maokai’nin değişen yetenekleri ile destek rolünde de sıklıkla tercih edildiğini gördük. Şampiyonun kitle kontrol yeteneklerinden birisi olan Sihir Vuruşu’nun mana bedeli tüm seviyelerde 50 olmak üzere değişti. Öte yandan şampiyonu amansız bir destek haline getiren Fide Atışı yeteneği de önemli bir dengeleme aldı. Fidelerin mana bedeli artık seviye arttıkça yükselecek ve çok daha az hasar verecek. Bu, AP Maokai’nin alt koridorda tercih edilme oranını ciddi anlamda etkileyecektir. Maokai ile değişen bir diğer şampiyon ise Zac‘ti. Zac de bu güncelleme ile Q yeteneğinde iyileştirmeler yaşadı ve artık daha çok hasar çıkartacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir