League of Legends League of Legends Haberleri

Philadelphia 76ers Apex ve Dignitas’ı satın aldı

ESPN’in haberine göre NBA’in öncü takımlarından Philadelphia 76ers League of Legends sahnesine adım atıyor. Takım geçtiğimiz mevsim NA LCS’te mücadele eden Apex’i ve NA LCS’in en köklü takımlarından birisi olan Dignitas’ı satın aldı.

League of Legends dünyası büyümeye devam ediyor. Büyük futbol kulüplerinin sahneye adım atmasından sonra sponsorluk anlaşmalarının çok daha fazla olduğu ve ekonomisi çok daha büyük olan Kuzey Amerika’da da basketbol kulüpleri dikkatlerini sektöre çevirmeye başladı. NRG ile ortaklığı bulunan Sacramento Kings’ten sonra Philadelphia 76ers çok daha büyük bir hamle yaparak NA LCS’e giriş yaptı.

Nispeten başarılı bir sezon geçiren Apex ile geçtiğimiz mevsim NA LCS’ten düşen ve ligin kurulumundan itibaren mücadele gösteren Dignitas’ı satın alan 76ers, bir taşla iki kuşu vurmuş gibi gözüküyor. NA LCS’teki yeri yüzünden Apex’i satın alan takım, Dignitas’ı ise marka değerinin yüksekliğinden dolayı satın aldı. ESPN’in haberine göre 76ers takımlarda kendi ismini kullanmayacak. Aksine Apex’in yerine Dignitas markası ile NA LCS’te mücadele etmeyi planlayan takımın kadrosu ise henüz belli değil. Fakat 76ers’in Dignitas ve Apex oyuncularından karma bir kadro çıkarma ihtimali de bulunuyor. Bununla beraber Apex’te başarılı bir mevsim geçiren ve adeta ikinci baharını yaşayan Xpecial ile orta koridor oyuncusu Keane Twitter’daki biyografilerini “Dignitas oyuncusu” olarak değiştirdi.

76ers’ın bu iki takımı ne kadara aldığı konusu hakkında ise kesin bir bilgi yok. Fakat geliştirilmiş bir eSpor markasının 5 milyon ile 15 milyon dolar arasında bir miktara satıldığı yönünde tahminler bulunuyor. 76ers kendi ismini eSpor’a aktarmasa bile forma satışı gibi konularda kendi kanallarını kullanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir