League of Legends League of Legends Haberleri

Piglet H2K’ye transfer olabilir

Geçtiğimiz yılı Team Liquid’te geçiren Piglet, Twitter dedikodularına göre H2K’ye transfer olabilir. Kişisel hesabından H2K oyuncularını takip eden Piglet’in bu transferi gerçekleştiği takdirde H2K’nin çok çok iyi bir kadro kuracağını söylememiz mümkün.

Transfer sezonu en heyecanlı dönemlerini geçirirken bir dedikodu EU LCS takımlarından H2K hakkında ortaya atıldı. Nişancı pozisyonunda 2016 yılında çok sıkıntı çeken ve istikrarsızlık yüzünden daha fazla mücadele etmesi gereken H2K, bu role büyük bir isimi getirmek istiyor. Daha önce orta koridor oyuncusu Ryu ile yollarını ayıran ve ezeli rakibi Fnatic’ten Febiven’i transfer eden takım, Odoamne ve Jankos ile sözleşme yenilemişti. Reddit kullanıcıları hala Pray-Gorilla ikilisini bir ihtimal olarak görse de, Vander’ın 2017 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunması bu ihtimali zayıflatıyor. Öte yandan Piglet gibi yıldız bir oyuncunun boşta olması da H2K hayranlarının hayal kurmasına neden oluyor.

Twitter aktivitesine bakarak Piglet’in H2K’ye transfer olacağı söylentileri ortaya atılsa da, bu çok uzak bir ihtimal değil. Team Liquid’ten ayrılacağı hemen hemen kesin olan yıldız oyuncunun LCK’de bir takım bulması oldukça zor, hele ki LCK’deki büyük takımların oldukça etkili kadrolar kurması göz önüne alındığında. Öte yandan NA LCS’te de nişancı bolluğu bulunurken, nişancı rolündeki eksikliği ile uzun zamandır spekülasyonlara konu olan H2K’nin Piglet’i transfer etme olasılığı bulunuyor.

S3’te SK Telecom T1 ile Worlds Şampiyonluğu yaşayan Piglet, S4 sonunda Team Liquid’e transfer olmuştu. Kalitesini takım arkadaşlarına alıştıktan sonra açık bir şekilde gösteren oyuncu, 2016 Yaz Mevsimi’nin ortasında Team Liquid Academy’de oynamaya başlamış, sezon sonunda da Kore’ye geri dönmüştü.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir