League of Legends League of Legends Haberleri

Poppy’e güncelleme geldi

Uzun süredir beklenen Poppy güncellemesinin detayları sonunda Riot Games tarafından yayınlandı. 

Üst koridor şampiyonlarından olan ve oyunda fazla göremediğimiz minik yordle Poppy sonunda güncellemesine kavuştu. Yeni şampiyon çıkarma aralığını bir süredir kısaltan Riot Games, oyunda fazla oynanmayan şampiyonlara da güncelleme getirerek dengeyi yakalıyordu. 2015 yılının şampiyon güncelleme takviminde son isim olarak da Poppy bulunuyordu. Şimdi lafı fazla uzatmadan Poppy’nin yeni yeteneklerini inceleyelim.

Pasif – Demir Elçi: Poppy birkaç saniyede bir normal saldırı olarak kalkanını fırlatıp, menzil ve ilave büyü hasarı kazanır. Düştüğü yerden geri alındığında kalkan Poppy’yi korur; ancak rakipleri üstünden geçerek kalkanı geçici bir süre yok edebilir. Demir Elçi hedefini katlederse, kalkan yere düşmek yerine Poppy’ye geri döner.

[accordion title=’Pasif GIF’]

[/accordion]

Q Yeteneği – Sarsan Çekiç: Poppy yere vurarak hasar verir ve küçük bir alan içindeki rakiplerini yavaşlatır. Kısa bir süre sonra, sarsılan zemin aynı miktarda hasarı yeniden vererek infilak eder.

[accordion title=’Q GIF’]

[/accordion]

W Yeteneği – Sağlam Duruş: Pasif: Poppy ilave Zırh ve Büyü Direnci kazanır. Poppy’nin can miktarı %40’ın altındaysa bu ilave ikiye katlanır.
Aktif: Poppy Hareket Hızı kazanır. Sağlam Duruş aktif durumdayken, Poppy kendi etrafında bir büyü barikatı oluşturur ve barikat üzerine atılan rakipleri engelleyerek rakiplere büyü hasarı verir.

[accordion title=’W GIF’]

[/accordion]

E Yeteneği – Kahraman Hücumu: Poppy bir rakibinin üstüne atılıp, fiziksel hasar verir ve hedefini ileri sürükler. Yüzey şekillerine çarpmaları hâlinde Poppy fazladan fiziksel hasar verdiği rakibini sersemletir.

[accordion title=’E GIF’]

[/accordion]

R Yeteneği – Muhafızın Hükmü: Poppy güçlü bir vuruş yapmak için çekicinin gücünü toplamaya başlar ve güç topladığı süre boyunca yavaşlar. Yeteneği ikinci defa kullandığında, Poppy’nin indirdiği devasa çekiç darbesiyle yer yarılır; yarık küçük bir alandaki rakip şampiyonlara hasar verir ve onları kendi üslerine doğru olağanüstü bir mesafeye savurur. Yarığın uzunluğu ve savurma mesafesi, güç toplama süresine bağlı olarak artar.

[accordion title=’R GIF’]

[/accordion]

Poppy’nin yeni yetenek seti bu şekilde. Güncelleme ile beraber Poppy’i artık ormanda da göreceğiz gibi. Yeni pasifi sayesinde kalkan alması koridor aşamasında ve özellikle de ormanda oynarken çok işe yarayacaktır. Güncelleme öncesinde W yeteneği bize sadece bonus zırh ve hareket hızı veriyordu. Yeni W yeteneği ise sersemletme etkisine sahip ve rakibe uygulaması bir hayli kolay. E yeteneğinde ise hiçbir değişiklik yok desek yanlış olmaz, rakibi duvara vurunca sersemletme özelliği hala devam ediyor. Sıra geldi en büyük değişime, ultisi artık hasardan veya yetenekten etkilenmeme etkisi göstermiyor. Bunun yerine Poppy çekiciyle rakibine sağlam bir darbe yapıyor ve çok uzun mesafeye rakibini savurabiliyor. Yetenek ayrıca birden fazla hedefe yapılabiliyor.

Poppy’nin yeni yeteneklerinde göze en çok çarpan detaylar bu şekilde. Güncellemenin de oyuna 5.24 yaması ile gelmesi bekleniyor.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir