League of Legends League of Legends Haberleri

PowerOfEvil resmi olarak Origen’de

Geçtiğimiz günlerde PowerOfEvil’in Origen’e katılacağı haberleri ortaya atılmış, fakat ne takımdan ne de oyuncudan resmi bir açıklama yapılmamıştı. Bugün yapılan açıklama ile beraber PowerOfEvil’in Origen’e transfer oluşu resmiyet kazanırken, herkesin beklediği gibi xPeke’nin emekli olmayacağı ortaya çıktı. Takımda 6. oyuncu olarak kalmayı sürdüreceğini açıklayan yıldız oyuncu, SK Telecom T1’ın uyguladığı çift orta koridor oyuncusu stratejisini Origen’de uygulayacaklarını açıkladı.

Bir vlog aracılığı ile açıklama yapan xPeke, Dünya Şampiyonası sonrasında neredeyse oyuna hiç giremediğini ve pratik yapamadığını ifade etti. Bu durumdan rahatsız olduğunu ve bir yedek oyuncu ile işlerinin çok rahatlayacağını söyleyen yıldız oyuncu, PowerOfEvil’in takıma katılması ile takımın yönetimsel işleri ile daha rahat ilgilenebilecek. Origen’in aynı zamanda sahibi olan oyuncunun performansını üst seviyede tutarak aynı anda takımın işleri ile ilgilenmesinin oldukça zorlayıcı olduğu sır değildi.

https://www.youtube.com/watch?v=XP6vBZVunNA

Yeni nesil orta koridor oyuncularının en yeteneklisi olarak gösterilen POE için Origen transferi oldukça büyük bir olay. Unicorns of Love’ın en önemli oyuncusu olan POE’nin xPeke ve Soaz gibi iki veteran ile oynaması ve bu oyunculardan oyunu daha detaylı öğrenmesi, oyuncunun gelişimi açısından dönüm noktası olarak nitelendirilebilir. Bire bir oyunlarda oldukça etkili olan fakat makro oyunlarda zayıflık belirtileri gösteren PowerOfEvil’in takımın veteranlarından çok şey öğreneceği kesin.

İki orta koridor oyuncusu ile sezona başlayacak olan Origen’in dengeyi nasıl belirleyeceği ise büyük merak konusu. Hangi oyuncunun hangi maçta oynayacağı kararı oldukça kritik gözüküyor. Dünya Şampiyonası’ndan önce performansı en çok eleştirilen oyuncu olan xPeke’nin şampiyonada harika bir oyun sergilemesi, hayranlarının Peke’ye olan güvenini tazelemişti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir