League of Legends League of Legends Haberleri

PowerOfEvil, Zig ve Lemonnation, OpTic Gaming’e transfer oldu

NA LCS’in yeni takımlarından OpTic Gaming 2018 kadrosunu tamamladı. ESPN’in haberine göre takım orta koridoruna PowerOfEvil’ı, üst koridoruna Zig’i ve desteğe ise Lemonnation’ı transfer etti. 

FPS dünyasının en büyük isimlerinden birisi olan OpTic Gaming, 2018 sezonu öncesi sürpriz bir şekilde NA LCS franchising’ine başvurmuş ve kabul edilmişti. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve aldığı yatırım ile NA LCS için ideal isimlerden birisi olan OpTic, kadro konusunda da önemli adımlar attı. Takım ilk olarak menajerlik koltuğuna Unicorns of Love’dan Romain Beigard’ı getirmişti. Koç olarak ise eski Riot Games yorumcusu Zaboutine getirilirken, ESPN’in haberine göre takım ormana Akaadian, nişancı rolüne ise Arrow’u transfer etti. Şimdi ise yine aynı kaynağa göre takımın tüm kadrosu tamamlandı.

Daha önce Beigard yaptığı açıklamayla takımı bir an önce tamamlayıp Kore’ye bootcamp yapmaya gitmek istediğini söylemişti. OpTic bu hedefine ulaşmış gibi gözüküyor. Geçtiğimiz yıl Phoenix1’da oynayan ve yıldız olmamasına rağmen potansiyeli ve istikrarı ile dikkat çeken Zig, OpTic’in üst koridoru olacak. Orta koridorda ise 2017 sezonunun yıldızlarından birisi yer alıyor. Misfits’ten ayrılacağını açıklayan ve herkesin kariyerinin bir bölümünde yaptığı gibi paraya öncelik veren PowerOfEvil da OpTic Gaming’e transfer oldu. Son olarak desteğe ise FlyQuest’ten ayrılan Lemonnation’ı getiren takımın kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Zig
  • Orman: Akaadian
  • Orta koridor: PowerOfEvil
  • Nişancı: Arrow
  • Destek: Lemonnation

Kağıt üzerinde bakıldığında bir grup uyumsuz olarak gözükse de POE, Arrow ve Akaadian gibi isimler ile OpTic belirli bir başarı yakalayabilir. Takımın en çok ihtiyacı olan şey ise uyum olacak. Öte yandan kadrodaki en zayıf halka yine Lemonnation olarak gözüküyor. Arrow gibi Lemonnation da efsaneleşmiş olsa da Lemon’ın mekanik anlamda çok zayıfladığını söylemek gerekiyor. Yine de liderlik açısından oyuncunun çok yararlı olacağı kesin.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir