League of Legends League of Legends Haberleri

Pray ve Gorilla Longzhu Gaming’den ayrıldı

Hayal kırıklığı ile tamamlayan Worlds 2017 sonrası Longzhu Gaming takımın en önemli parçası alt koridorunu kaybetti. Inven Global’in haberine göre Pray ve Gorilla takımdan ayrıldı. 

2018 transfer sezonu tüm hızı ile başladı. Franchising’e geçen NA LCS’te transfer haberleri birbiri ardına gelirken bir haber de LCK’den geldi. 2017 Yaz Mevsimi’nde LCK Şampiyonluğu yaşayan Longzhu Gaming’in başarılı alt koridor ikilisi free agent oldu. Oyuncuların hala LZ ile anlaşma ihtimali bulunsa da Pray ve Gorilla ikilisinin diğer teklifleri de değerlendirebilecek oluşu tüm takımların dikkatini çekecektir. Özellikle de LZ’nin finansal anlamda problemler yaşıyor oluşu, oyuncuların cazip tekliflere daha sıcak bakmasına da neden olacaktır.

League of Legends sahnesinin en ikonik ikililerinden olan Pray ve Gorilla 2013 yılından bu yana beraber oynuyor. 2016 yılının efsanevi ROX Tigers takımının da alt koridorunda yer alan oyuncular, takımın dağılmasından itibaren Longzhu’ya transfer olmuştu. Kötü geçen Bahar Mevsimi’nin ardından BDD, Khan ve Cuzz gibi çaylak oyuncularla beraber harika bir sinerji yakalayan takım, mevsimi de silip süpürmüş ve Worlds’e katılmıştı. Worlds 2017’de ise grup aşamasında çok iyi işler çıkarmasına rağmen çeyrek finalde turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Samsung Galaxy’ye 3-0 ile elenen ekip bir nevi hayal kırıklığı yaşatmış ve hemen herkesin PickEm tahminlerinde yanılmasına sebep olmuştu.

İkilinin dünyadaki en iyi alt koridor oyuncularından olduğu bir gerçek. Batı dünyasındaki hareketlilik de göz önüne alındığında oyuncuların yurt dışından gelecek teklifleri değerlendireceğini not düşelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir