League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid oyuncusu Quas emekli oldu

Amerika LCS takımlarından Team Liquid’in üst koridor oyuncusu Quas emekli olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Team Liquid takımı beklenmedik bir şekilde Quas’ı yedeğe çektiğini duyurmuş, oyuncunun isteği üzerine gelişmeler hakkında fazla bir detaya girmemişti. Olayın perde arkası ise bizzat tecrübeli oyuncu tarafından uzun bir açıklama ile birlikte aydınlatıldı. Quas’ın açıklamasından satır başları şu şekilde oldu:

Çocukluğundan beri depresyon sorunu yaşadığını söyleyen Quas, insanlarla ilişki kurma konusunda zorlandığını ve bu sorunuyla başa çıkmak için en büyük yardımcısının her daim oyunlar olduğunu dile getirdi. Geçtiğimiz haftaki yedek haberinin ardından Quas’ın uyuşturucu kullandığı yönünde dedikodular çıkmıştı ve oyuncunun açıklamasındaki bir kısım da bunu kanıtladı diyebiliriz. Son haftalarda depresyon sorunu ile ilgili sorumluluk aldığından ama bunun kolay olmadığından bahseden oyuncu, bunu uygunsuz yoldan yaptığını ve hareketlerinin takımda yedeğe çekilmesine sebep olduğunu belirtti. Üst koridor oyuncusunun bu sözleri uyuşturucu iddialarını da bir anlamda doğruladı.

Team Liquid’in geçtiğimiz sezon gösterdiği harika performansta oldukça büyük bir payı olan Quas’ın League of Legends profesyonel sahnesinden bu şekilde ayrılmasını, e-Spor adına üzücü bir gelişme olarak nitelendiriyoruz.

Üst koridorda boşalan koltuğa kimin geleceğine yönelik ise Team Liquid tarafından bir açıklama gelmedi. İsmi Team Liquid ile geçen bir oyuncu bulunmasa da, yeni üst koridor oyuncusuna dair haberlerin en kısa zamanda duyurulacağını söyleyebiliriz. Gelişmeleri tekrar sitemizden takip edebilirsiniz.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir