League of Legends League of Legends Haberleri

Remi, Renegades’ten ayrıldı

Amerika LCS’e bu sezon yükselen Renegades’in destek oyuncusu Remi, takımdan ayrıldığını duyurdu. LCS’te oynayan ilk kadın oyuncu olan Remi, Renegades’in sitesinden yaptığı açıklamada kişisel yaşantısına odaklanma isteğini ve aşırı strese karşı artık dayanamadığını vurguladı. Oyuncunun özgüven problemleri ve sahne önünde oynarken duyduğu kaygının da alınan bu kararda rol oynadığı belirtildi.

Renegades’te Misfits döneminden beri performans gösteren oyuncu, takımın Amerika LCS’e yükselmesinde büyük pay sahibiydi. Özellikle de Thresh ve Morgana gibi oyun yapma potansiyeli yüksek olan şampiyonları çok iyi oynayan Remi’nin LCS’teki performansı ne yazık ki Challenger’daki performansından çok uzak kaldı. Takımdaki nişancı probleminden dolayı sürekli farklı bir oyuncuyla oynamak zorunda kalan Remi, maçlarda sorumluluk almak istemesine rağmen sık sık pozisyon dışında kalması ve yakalanması sebebiyle istediklerini bir türlü vadiye yansıtamadı. Renegades, takım olarak karar verme mekanizmasında problemler yaşasa da, destek rolünün etkisizliğinin de sıkıntısını bir hayli çekti.

Renegades bu ayrılığın ardından yeni destek oyuncusu olarak Hakuho’yu takıma kattı. Daha önce Kuzey Amerika’da Yükselme Ligi takımlarında görev alan oyuncunun kayda değer başka bir geçmişi bulunmuyor. Takımın nişancısı Freeze’in sonunda iyi bir takımda nasıl bir performans göstereceğini gözlemleme şansı bulsak da, takım içi mekaniklerin neredeyse her hafta değişmesi oyuncu için oldukça olumsuz bir durum. Öte yandan takımın veteranlarından Crumbz da Yükselme Ligi performansından çok uzak bir performans sergiliyor. Bu noktada takımın ihtiyacı olan en önemli şey yeni destek oyuncusunun Freeze ile iyi bir uyum yakalaması. Şu anda ligin son sırasında bulunan Renegades’in ligden düşmemek adına performansını ciddi anlamda arttırması gerekiyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir