League of Legends League of Legends Haberleri

Rift Rivals’ta ilk gün maçları tamamlandı

Bu yıl üç bölgeden 9 takımın boy göstereceği Rift Rivals’ta Şampiyonluk Ligi olarak katıldığımız organizasyonda ilk gün maçları oynandı.

İlk maç Vietnam temsilcisi Vikings Gaming ile Rusya temsilcisi Team Just arasındaydı. Her iki takım da yeni metanın özeti niteliğinde kompozisyonlar kurarken seçimlerinde klasik nişancılara yer vermedi. Maça ligimizde son olarak Dark Passage’dan tanıdığımız Taikki ile hızlı başlayan TJ oyunun her safhasında üstünlüğünü rakibe kabul ettirdi ve VK’nin maç içerisindeki tek kazanma potansiyeli olan üst koridoru kontrol altında tutarak rahat bir galibiyet aldı.

İkinci maç GIGABYTE Marines ile TORNADO ROX arasındaydı. ROX nispeten klasik bir kompozisyon ile Sihirdar Vadisi’ne çıkarken GAM ise üç destekli kaynak akıtma stratejisi ile Vadi’ye indi. ROX ekibinin en tank şampiyonu olan Dr.Mundo’yu Kennen ile eriten GAM, yavaşta olsa Jayce ve Kennen’a kaynakları ayırarak galibiyete uzanmayı başardı. Ancak bu kompozisyonun istikrarlı ve iyi iletişim kuran bir takım karşısında çok zorlanacağı, nispeten zayıf bir ekibe karşı zorlanılmasından anlaşılıyor.

Son maçta en hatrı sayılır rakiplerimiz EVOS Esports ile Gambit eSports kozlarını paylaştı. Kaynak akıtma stratejisi ile Vadi’ye inen EVS özellikle Slay ve YiJin’in uyumu göze çarptı. Oyun boyunca en çok altına sahip olan Xayah(Slay), rakibinin kendilerine kıyasla hantal şampiyonlar oynamasını Rakan ile sergilediği mükemmele yakın uyumuyla cezalandırmayı çok iyi bildi. Ek olarak maçı bitiren hamleyi Rakan ile yapan YiJin ormancı olmasına rağmen metaya ayak uydurarak takımına faydalı olacağını göstermiş oldu.

Bu yazıda bulunmayan Şampiyonluk Ligi takımlarının maça dair yazılarına ve haberlerine ayrıca sitemizden ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir