League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Brand güncellemesi ile ilgili açıklama yaptı

Yaptığı değişiklikler ile oyunu sürekli güncel tutmayı amaçlayan Riot Games, Malzahar ve Vel’koz‘un ardından Brand güncellemesi ile ilgili de bilgi verdi. Geçtiğimiz ay geliştirici forumlarında açıklama yapan ekip, yıl ortasında orta koridor şampiyonlarına büyük güncellemeler geleceğinin haberini vermişti. Buna göre Vladimir, Malzahar, Vel’koz, Cassiopeia, Brand ve Zyra, gelecek güncellemelerden önemli ölçüde etkilenecek ve Swain’e rework gelmesi de kuvvetle muhtemel.

Brand’a dönecek olursak, geliştirici forumlarında Riot 20thCenturyFaux, konuyla ilgili yazısında Brand’in full combosunun güçlü ve oynaması eğlenceli olduğunu, ancak bunun yanında şampiyonun yetenek kitinin en iyi hasarı çıkarması için yeterli olmadığı görüşünde ekip olarak hemfikir olduklarını belirtti. Brand’in mobil olmaması dolayısıyla takım savaşlarında istediği pozisyonu alamaması ve kolayca yakalanabilmesi, eskiden olduğu gibi artık rakip şampiyonun azami can miktarının yüzdesine göre çok fazla hasar vermiyor olması, yine de hala çıkarabildiği ani hasar miktarına gölge düşürmekte. Tüm bunlar göz önüne alındığında, şampiyonun tekrar eskisi gibi popüler hale gelebilmesi için güncelleme kaçınılmaz bir hal aldı.

Açıklamada Brand’in iyi olduğu, daha az iyi olduğu ve Riot’ın değiştirmekten kaçınacağı durumlara yer verildi.

İyi özellikleri:

  • Eskisi kadar fazla olmasa da rakibin azami can yüzdesine oranla hasar verebilmesi.
  • Yetenek kiti sayesinde rahat bir şekilde alan hasarları verebilmesi.
  • Yeteneklerinin rakip üzerinde Tutuştur büyüsü gibi etki bırakabilmesi sayesinde anlık hasarının fazla olması.

Eksik yönleri:

  • Liandry/Rylai eşyaları alıp işlevsel hale gelmedikçe, kendisinden daha fazla alan etkili hasara sahip mage şampiyonların bulunması sebebiyle tercih edilmemesi.
  • Ultisinin sekip kimlere vuracağının kontrol edilememsi dolayısıyla oyuncuların yeteneğinden çok şansa bağlı olması.

Güncelleme sonrası değişecek/değişmeyecek özellikleri:

  • Brand, Brand gibi oynanmaya devam edecek, çünkü şu anki yapısı itibariyle oynaması zevkli bir şampiyon.
  • Gncelleme sonrasında da kendine has özellikleri ortaya koyabilecek (koridorda kabadayı olması, ormancı baskınları sonrası rahatça 1v2 yapabilmesi vs.).
  • Brand anlık alan hasarları verebilen bir combo şampiyonu ve güncelleme sonrası bu özelliği daha esaslı bir şekilde devam edecek.
  • Son olarak şampiyonun hasarı artık şansa bağlı olmayacak. Yani ultisinde bir takım değişikliğe gidileceği kesin.

Bu açıklamalar sonrası oyuncuların da fikirlerini önemsediklerini belirten ekip, gelen yorumlar ve kendi düşünceleri çerçevesinde Brand’e yıl ortasında farklılıklar katacağını açıkladı. Yani yapılan bu açıklamalar kesinlik arz etmiyor ve daha farklı değişikliklere de gidilebilir. Ancak Riot’ın ulti konusunda şans faktörünü ortadan kaldıracağı kesin gibi gözüküyor.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir