League of Legends

Riot Games, güncellenecek Nunu, Ezreal, Kayle ve Morgana hakkındaki planlarını açıkladı

Son zamanlarda şampiyon güncellemelerine daha fazla yoğunlaşan ve bunda oldukça iyi bir iş çıkartan Riot Games, Nexus bloğunda Nunu, Ezreal, Kayle ve Morgana hakkındaki planlarını açıkladı. 

Sürekli değişen ve gelişen League of Legends’ta bildiğiniz üzere güncel şampiyonlar büyük bir önem taşıyor. Son olarak Aatrox’u güncelleyen Riot Games, bundan önce Irelia, Galio ve Warwick gibi şampiyonlarda da başarılı bir iş ortaya koymuştu. Yeni rotasını paylaşan şirket, ilk olarak Nunu’ya değindi.

Oyunun en eski şampiyonlarından olan Nunu’nun yetenek kitini daha eğlenceli bir hale getirmeyi planladığını belirten Riot, şampiyonun ultisini değiştirmemenin en doğru karar olduğunu hissetmiş. Oyuncular bu yeteneği tutturmakta zorlansa da diğer yeteneklerinin yardımıyla güncellenen Nunu’da ulti tutturmak kolaylaşacak. Ayrıca Tüket’e de dokunulmayacak.

Meta her ne kadar değişse de öyle ya da böyle oyunda kendisine yer bulabilen Ezreal, sembolleşmiş bir nişancı. Bunun farkında olan Riot, şampiyonun W yeteneğinin ne kadar işlevsiz kaldığını da bildiğini ifade etti. Dolayısıyla bu yetenek büyü kullanıcısı temasına daha uygun bir şekilde güncellenece ve rakipleri avlama yönü ortaya çıkacak. Ayrıca şampiyonun modeli, animasyonları ve seslendirmeleri de tamamıyla güncellenecek. Böylelikle neredeyse yeni bir Ezreal’i izleme fırsatı bulacağız.

Rotada değinilen son şampiyonlar kardeş Kayle ve Morgana oldu. Morgana şu anda hala aktif bir şekilde fazlasıyla tercih edilse de aynı şeyi Kayle için söylemek mümkün değil. Her ikisinin görselleri birbiri ile bağlantılı bir şekilde güncellenecek. Oynanış olarak Morgana’nın pasifi ve W’su güncellenecek. Kayle’ın ise şu anki menzil durumu korunacak ve oyun ilerledikçe menzili artan bir şampiyon haline gelecek. Reav3’in Reddit’teki açıklamalarına göre bu iki şampiyona 3 vuruşlu pasif getirilmesi de seçenekler arasında bulunuyor.

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.