League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games Malzahar güncellemesi ile ilgili bilgi paylaştı

Oyunu sürekli güncel tutmak isteyen ve buna dair sürekli olarak şampiyonlara güncelleme getiren Riot Games, geçtiğimiz ay geliştirici blogunda yaptığı açıklama ile yıl ortasında orta koridor şampiyonlarına güncelleme geleceğini belirtmişti. Güncellemeyi içeren şampiyonların Vladimir, Malzahar, Cassiopeia, Brand, Vel’koz ve Zyra olduğu bilinmekte. Geçtiğimiz gün ise güncelleme ekibinde çalışan RiotRepertoir, Malzahar güncellemesi hakkında bilgi verirken, detaylara girmeyerek oyuncuların neler bekleyebileceğini açıkladı.

Diğer güncellemelerde olduğu gibi bunda da Riot Games’in oyuncuları ciddi bir şekilde dinlediğini belirtelim. Repertoir’in sözlerine bakarak Riot Games’in şampiyon ile ilgili her şeyi değiştirmeyi düşünmediğini kesinlikle söyleyebiliriz. Belirtmek gerekirse Malzahar’ın mobil olmamasına neden olsa da oyunda çok özel bir durumda olan Ölümün Pençesi yeteneği kesin olarak değişmeyecek. Bunun yanında şampiyona sürpriz skorlar kazandıran Lanetli Kehanet yeteneği de şampiyonun yetenek setinde kesin olarak değişmeyecek şeylerden birisi.

Riot Games bu mekaniklerden memnun olsa da şampiyonun yetenek kitinde önemli yere sahip bazı özelliklerden hiç memnun değil. Bu özelliklerin başında Malzahar’ın W-E-R kombosu ile rakiplerini kolaylıkla Vadi’den silebilmesi ve genel olarak bu komboya karşı yapılabilecek şey sayısının azlığı gelmekte. Bununla beraber değişmesi neredeyse kesin olan bir diğer mekanik ise yine şampiyona özel olan Hiçlik Haşeresi. Haşerelerin Malzahar’ın başarısında büyük bir rol oynamadığını farkeden ekip, Haşereler’in daha anlamlı olmasını istiyor.

Repertoir’in açıklamasına göre Malzahar’a gelecek değişiklikler şu yönde olacak:

  • Malzahar’ın yeni yetenek seti Malzahar oyuncularına yabancı olmayacak. Yani değişikliklerden sonra bile Malzahar oyuncuları şampiyonun eski mekaniklerini kullanıyormuş gibi hissedecek.
  • Malzahar oyundaki diğer oyunculara artık daha az “bir anda hasar veren şampiyon” izlenimi yaratacak.
  • Malzahar düşük menzili ve düşük mobiliteli bir şampiyon olmaya devam edecek, fakat artık kendisini daha az savunmasız hissedecek.
  • AP Malzahar oyuncuları Haşereler’i daha efektif kullanabilecek.
  • AD Malzahar oyunculara hala geçerli bir seçenek olarak sunulacak.
  • Malzahar’ın yeni yetenek seti şampiyonun nasıl daha iyi oynanacağına ya da rakiplerin şampiyona karşı nasıl daha iyi oynayacağına karşı işaretler vericek.
  • Güncellemeden sonra hala Malzahar oynamak mekanik olarak zorlayıcı olmayacak.

Söylemeliyiz ki Repertoir’in bu açıklamaları oldukça bilgilendirici. Genel anlamda bakıldığında yapılan değişiklikler oldukça da mantıklı. Güncellemeden sonraki Malzahar’ın yetenek kitinin tamamıyla farklılaştırılmaması ve mobil olmamasından dolayı savunmasızlığına getirilecek çözüm, bu maddeler arasında büyük önem taşıyor. Bu açıklamalar ile alakalı en endişe verici nokta şampiyonun kitinin hem oyuncuya hem de rakibe vereceği “sinyaller”. Forumda bu konu ile ilgili de bilgi veren Repertoir, şampiyonun ulti mekaniğinin değişmeyeceğini, bu sinyalleri farklı bir şekilde çözeceklerini belirtti. En heyecan verici değişiklik ise Haşereler’in mekaniğinin değişmesi. Şampiyon 4 büyü yaptıktan sonra ortaya çıkan ve 21 saniye boyunca rakibe saldıran Haşereler’in işlevsizliği uzun zamandır konuşulan bir problemdi.

Güncelleme ile ilgili herhangi bir tarih bulunmuyor. Tüm bu değişikliklerin hala geliştirme aşamasında olduğunu da ayrıca belirtelim. Malzahar ile ilgili yapılan açıklamalar bunlarken diğer şampiyonlara dair bilgiler ise merakla bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir