League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Rengar güncellemesi ile ilgili açıklama yaptı

Yıl sonunda gelecek suikastçi güncellemesi hakkında detaylar yavaş yavaş belirginleşmeye başlıyor. LeBlanc, Talon, Akali, Katarina gibi suikastçilerin değişikliğe uğrayacağı güncellemede Rengar güncellemesi de bulunuyor. Özellikle nişancıların korkulu rüyası olan Rengar’ın bu güncellemede daha “dengeli” bir hale getirilmesi bekleniyor. Suikastçilere getirilecek güncellemenin, sezon ortasındaki büyücü güncellemesi gibi kapsamlı olması beklenirken, Rengar’ın ne kadar büyük bir değişikliğe uğrayacağı henüz belli değil.

Riot Games’in geliştirici bloğunda bir açıklama yapan şampiyon tasarımcısı Repertoir, Rengar güncellemesi ile ilgili önemli bilgiler verdi. Açıklamalara baktığımızda Rengar’ın oynanış tarzının çok fazla değişmeyeceğini, öte yandan şampiyonun rakiplerinin Rengar’a karşı daha fazla seçeneği olacağını ve şampiyonun savaşlardan çıkmak için daha çok seçeneği olacağını anlıyoruz. Repertoir’in açıklamasının ana başlıkları şu şekilde;

Av Heyecanı yeteneği Rengar’ın rakiplerini tamamıyla çaresiz bırakmayacak. Özellikle nişancıların çok sevineceği bu değişiklik, Rengar’ın “tek atma” süresini biraz daha uzatarak oyunculara reaksiyon verme imkanı sağlayacak. Bilindiği üzere ultisini açtıktan sonra Rengar’ın mesafesini gösteren kırmızı ünlem işareti çoğu zaman hiçbir işe yaramıyordu. Rengar’ın ultisinin menzili ile kırmızı ünlemin oluşma menzili hemen hemen aynı olduğu için oyuncular buna reaksiyon verme fırsatı da bulamıyor ve .5 saniye içerisinde ölüyordu. Bu değişiklikle Riot Games Av Heyecanı’nın Rengar’a rakiplerinden kaçmak için bir araç olmasını da istiyor.

Rengar’ın setinde yeni yetenekler gelecek ya da var olan yeteneklerde büyük değişiklikler gerçekleşecek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Rengar yeteneklerinin tamamını neredeyse .25 saniyede kullanabiliyor. Bunun nedenlerinden birisi Vahşet puanı sistemi, fakat daha da önemli neden şampiyonun Q ve W yeteneği. Bu yeteneklerin sıradanlaşmış olması bir problem olarak görülürken, Rengar’ın yeni W yeteneğinin “oyun değiştirecek” potansiyele sahip olduğu da açıklama yer aldı.

Vahşet Puanı’na ciddi değişiklikler getirilecek. Bilindiği üzere Rengar bir yeteneğini güçlendirmek için 5 Vahşet Puanı’na ihtiyaç duyuyordu. Şampiyonun 3 yeteneğinin olması ise bu durumu oyuncular için zorlaştırıyordu. Genellikle Rengar oyuncuları savaşa girmeden önce ormanda ya da minyonlarda 4 ya da 5 puan toplayıp öyle savaşıyordu. Bu “ön hazırlık”tan pek memnun olmayan Riot Games, Vahşet Puanı’nın savaştan önce inşa edilecek bir mekanik değil, savaşta önemli rol oynayacak bir mekaniğe dönüşeceğinin sinyallerini verdi.

Bonetooth Necklace’ın verdiği güçlendirmeler değişecek. Oyunda şu anda çok fazla görülmeyen ve Rengar için mekanikleri şu an pek cazip olmayan kolyenin de eskisi gibi kullanılmasını isteyen Riot Games, Necklace’ın Rengar rakiplerini domine ettiğinde mana kazanması gerektiğini söylerken, verdiği güçlendirmelerin anlamlı olması gerektiğini, rakiplerin Rengar’ın yeteneklerinin menzilini baştan öğrenmek zorunda kalmaması gerektiğini belirtti.

Repertoir’in açıklamasında Rengar’a getirilecek değişikliklerin bu yönde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber geliştirici bloğundaki soruları cevaplayan şampiyon tasarım ekibinin söylediklerine göre de şampiyonun yetenekleri hakkında bazı tahminler yapmamız mümkün. Örneğin Rengar’ın W yeteneğinin şampiyonun savaştan çıkmasına yardımcı olacak bir yeteneğe evrileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca Rengar ultisini kullanırken havada sadece bir yetenek daha kullanabilecek. Son olarak, Rengar’ın eşya düzeninin değişmeyeceğini, sadece öncelik sıralamasının değişime uğrayacağı tahmininde bulunabiliriz.

Suikastçi güncellemesinin ne zaman geleceği henüz belirsiz. Fakat bu büyük güncellemenin 2016 Dünya Şampiyonası’ndan sonra, Sezon 6 bitmeden önce gelmesi bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir