League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Rusya Ligi’ni kuruyor

WildCard sunucularına gün geçtikçe verdiği önemi arttıran Riot Games, son olarak Bağımsız Devletler Topluluğu sunucusuna resmi League of Legends ligini kuruyor. Geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile ligdeki takımlar, para ödülü ve ligin takvimi gibi detaylar açıklığa kavuşturuldu.

Kurucak ligin adı League of Legends Continental League (LCL) olacak. Riot Games, açıklamasında LCL’in CBLOL, TCL ve LCS gibi büyük liglerden birisi olmasını beklediğini söylerken, 8 takım LCL şampiyonu olmak için mücadele edecek. Tıpkı diğer ligler gibi LCL’de de iki mevsim oynanacak. Bahar Mevsimi Ocak-Nisan, Yaz Mevsimi ise Mayıs-Ağustos arasında düzenlenecek. Her mevsim için ödül havuzunun da 4.500.000 ruble (yaklaşık 61.500 dolar) olacağı belirtildi.

E-spor’un gelişimine katkıda bulunmak istediğini söyleyen Riot Games, oyuncuların ve organizasyonların günlük problemler yerine oyuna odaklanmaları gerektiğinin bilincinde olduğunu ve bu gerçeğe dayanarak Riot Games’in profesyonel oyunculara ve koçlara finansal açıdan yardımcı olacağını da sözlerini ekledi. Böylelikle takımlar oyuncu evlerinde kalabilecek ve dünyanın dört bir yanında artık başarı için şart olarak gözüken imkanlara sahip olacak. Ayrıca, LCL maçları Riot Games’in Moskova’daki stüdyosunda, sunucunun en iyi yorumcuları tarafından League of Legends hayranlarına ulaştırılacak.

Geçtiğimiz yıllarda Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki League of Legends turnuvaları Starladder StarSeries tarafından düzenleniyordu. Riot Games’in resmi olarak dahil olmasından sonra organizasyon, Starladder’ın Challenger Ligi turnuvalarını düzenleyeceğini açıkladı. Ligin Şubat ayının ortalarında başlayacağı belirtilirken, detayların daha sonradan açıklanacağı söylenildi.

LCL’e katılacak takımlar ise şu şekilde:

  • Hard Random
  • Na’Vi
  • Vaevictis eSports
  • Team differential
  • Team Empire
  • Vega Squadron
  • TORNADO ROX
  • Team Just.MSI

Takımlara bakıldığında Hard Random gibi eski organizasyonların yanı sıra Na’Vi ve Team Empire gibi efsanevi organizasyonların da bulunduğunu görüyoruz. İlk maçlar 16 Ocak 2016 tarihinde oynanacak. LCL ligi maçları ise her hafta Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir