League of Legends

Riot Games, Tyler1’ın ban’ını kaldırdı

Yaklaşık iki yıllık sürenin ardından Riot Games, tüm zamanların en toxic oyuncularından biri olan Tyler1’ın ban’ını kaldırdı. 

League of Legends dünyasında yeni olan oyuncular, Tyler1’ın kim olduğunu bilmiyor olabilir. İlk sezonlardan itibaren yayınlar yapan ve gerçek adı Tyler Steinkamp olan Tyler1, toxic kişiliğiyle tanınıyordu. Her maçta Draven oynayan, şampiyonun yasaklanması veya başkası tarafından seçilmesi durumunda ise troll seçimler yaparak takımını mağlubiyete götüren oyuncu, maçlarını mahvettiği üst düzey oyuncular tarafından hiç sevilmiyordu. 2016’nın ilk aylarında Riot Games konuya el attı ve yayın sırasında sürekli şekilde cinnet geçirip küfürler eden Tyler1, süresiz olarak ban’landı.

O günden bu yana sosyal medya siteleri ve reddit gibi platformlarda oyuncunun ban’ının kaldırılması için defalarca kampanya başlatıldı ancak Riot Games geri adım atmadı. Yayınlarda oyuna girdiği her hesap süresiz şekilde ban’lanan oyuncu, artık istediği şekilde ekran karşısına geçemiyordu. Hatta bir süre yayınları spectate modda kendi oynamıyormuş gibi bile yapmayı denedi ancak bunlardan hiçbiri sonuç vermedi. Daha sonra kişilik olarak değiştiğini, artık eskisi gibi olmadığını söyleyen oyuncu, uzun sürenin ardından Riot Games tarafından affedildi. Twitter hesabı üzerinden haberi duyuran Tyler1, pazartesi günü yayınlara başlayacağının da bilgisini verdi.

3 Yorum

3 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.