League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, Zyra güncellemesi ile ilgili açıklama yaptı

Riot Games, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamayla beraber yıl ortasında orta koridor şampiyonlarına güncelleme getireceğini duyurmuştu.

Yaz sonuna doğru oyundaki yerini alacak olan bu kapsamlı güncelleme içerisinde Vladimir, Malzahar, Cassiopeia, Brand, Vel’koz ve Zyra gibi şampiyonlar bulunuyor. Hali hazırda Riot Games Malzahar, Vel’Koz ve Brand güncellemelerinin detaylarını, geliştirici forumu üzerinden oyuncular ile belirli aralıklar ile paylaşmıştı. Güncelleme detaylarının paylaşıldığı sıradaki şampiyon ise Zyra oldu ve bununla birlikte güncellenecek olan altı şampiyondan dördünün detayları hakkında bilgi sahibi olmuş olduk.

Paylaştığı bilgide oyuncuların Zyra hakkındaki görüşlerini dikkate aldığını belirten Riot Games, şampiyonun kitinde nelerin yeterli olup nelerin yeterli olmadığı konusuna dikkat çekti. Riot Games öncelik olarak şampiyona fideleri ile daha geniş bir oyun alanı sunmak istiyor. Bir başka deyişle fidelerin etkisini güçlendirerek şampiyonun mekaniklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Üzerinde durulan bir başka nokta ise şampiyonun pasifi ile alakalı. Pasifinin yeterli düzeyde olmadığını ve zaman zaman işe yaramaz bir hale bile geldiği belirtilirken, Zyra’nın pasifine de bir iyileştirme geleceği açıklandı. Bu şekilde şampiyonda denge yakalamaya çalışan Riot Games, Zyra’nın E yeteneğinden gayet memnun olduğunu ayrıca dile getirdi.

Zyra’nın savaş başlatma, rakibi yakalama, hasar verme ve genel anlamda ultisinin işlevsel özelliğinden memnun olan Riot Games, şampiyonda gerçekleşecek olası değişiklikler hakkında başka ipuçları da verdi. Fideleri ile oyun yapma konusunda daha çok fırsata sahip olması, pasifinin daha işlevsel hale gelmesi ve şampiyonun kırılganlığından dolayı savaşlarda birincil hedef haline gelmesine engel olmak verilen ipuçları arasında yer aldı.

Geliştirici ekibinin Zyra güncellemesi ile ilgili paylaştığı detaylar ve ipuçları genel hatlarıyla beraber bu şekilde. Güncellemenin oyundaki yerini ne zaman alacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Bu değişikliklerin hali hazırda geliştirme aşamasında olduğunu, bu açıklamadan tamamıyla farklı değişikliklerin gelebileceğini de belirtelim. Güncellenecek olan altı şampiyondan geriye sadece Vladimir ve Cassiopeia’nın detayları kaldı. Bu şampiyonların güncelleme detaylarının da önümüzdeki aylarda açıklanması bekleniyor.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir