League of Legends League of Legends Haberleri

Riot yeni bir uluslararası turnuvanın geleceğini duyurdu

Aslında bütün bir sene boyunca League of Legends izleyicileri için hiç de boş geçmiyor. LCS, LPL, LCK, Dünya Şampiyonası, All-Star maçları, IEM, Dreamhack gibi turnuvalarla hayranlar sürekli olarak League of Legends dünyasındaki maçları takımları takip ediyorlar.Fakat genel olarak izleyiciler arasında uluslararası turnuvaların eksikliği konusunda bir çok fikir var. Riot Games de bu serzenişleri duymuş olmalı ki, sezon ortasında yapılacak yeni bir uluslararası turnuvayı duyurdu: Mid-Season Invitational(Sezon Ortası Davet).

Şampiyonanın formatının henüz ne olduğu belli olmasa da, ne zaman ve nerede yapılacağı belirlendir: MSI, 7-10 Mayıs tarihleri arasında Kuzey Amerika’da yapılacak. Şampiyonada NA LCS, LCK, LPL, LMS, ve EU LCS’in bahar sezonunu 1.likle bitiren takımlar ve Uluslararası Wild Card Turnuvası’nı kazanan takım yarışacak.

Bu turnuvanın ortaya çıkışı ise biz LoL severlerde büyük heyecan yarattı. Yeni bir uluslararası turnuva olmasının dışında, bir çok takımın çok fazla önem vermediği LCS bahar sezonunun da müthiş bir mücadeleye sahne olacağının göstergesi.

Bu noktada ise heyecan verici bir haber de Türkiye’deki League of Legends hayranlara geldi. MSI turnuvasına katılacak diğer takımın belirleneceği Uluslararası Wild Card Turnuvası ise Türkiye’de düzenlenecek.  Turnuvada yarışacak takımlar Türkiye, CIS, Okyanusya, Japonya, Brezilya, Latin Amerika, ve GPL sunucularından olacak. 2014 yılında düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Wild Card ile turnuvaya katılan takımların(özellikle de Kabum) turnuvadaki etkisi hiç de azımsanacak değerde değildi. MSI’a katılacak takımların çok daha enternasyonel olması ise, ülkemizden Wild Card turnuvasına katılacak takım için çok faydalı olacağını söylememize gerek yok.

Son bir not daha; MSI, All-Star turnuvasının yerini almayacak. All-Star turnuvası ise son iki yılda olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir