League of Legends League of Legends Haberleri

Roccat destek rolüne Noxiak’ı getirdi

Avrupa LCS’de zor günler geçiren Roccat ekibi destek rolüne Noxiak’ı transfer etti.

2016 sezonuna geçtiğimiz yıl fırtına gibi esen Fnatic’te başlayan Noxiak istenileni tam olarak veremediği için geçtiğimiz haftalarda yedeğe çekilmişti. Ligde şu an Giants Gaming ile beraber son sırada bulunan Roccat ekibi de uzun süredir destek rolü sıkıntısı çekiyor. Kadrosunu baştan aşağı yenileyen ekip, 2016 sezonuna destek rolünde veteran oyuncu Edward ile başlamıştı. Riot Games’in çalışma izni zorunluluğu sonucunda vize alamayan oyuncu takımda daha fazla görev alamamıştı. Bu olayın ardından yeni bir destek oyuncusu ile anlaşması gereken Roccat birçok Avrupa takımında oynayan Extinkt’i kadrosuna katmıştı. Ana rolü orta koridor olmasına rağmen, oyuncu destekte de görev aldı.

Ligde kötü günler geçiren Roccat geride bıraktığımız haftaların ardından 2-10 ile son sırada bulunuyor. Kötü gidişe dur demek isteyen Roccat işe alt koridorda değişiklikler yaparak başladı. Takımın saldırı gücü taşıyıcısı Safir yedeğe çekilirken yerine tecrübeli oyuncu Tabbzz transfer edildi. Son olarak da üçüncü kez destek rolünde değişikliğe gidilerek Exinkt’in yerine Noxiak kadroya dahil oldu. 2016 sezonuna Fnatic’de Yellowstar’ın yerini alarak başlayan oyuncudan beklentiler de bir hayli yüksekti. Rekkles ile uyumu tam anlamıyla yakalayamayan oyuncu dördüncü haftanın ardından yedeğe çekildi.

Yedeğe çekilmesinin ardından takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Noxiak’ın bir süredir Roccat ile anlaştığı yönünde spekülasyonlar bulunuyordu. Roccat’in resmi açıklamayı yapmasıyla beraber transfer de netlik kazanmış oldu. Bu transferin takıma nasıl bir katkı sağlayacağını tahmin etmek ise bir hayli zor. Tabbzz ve Noxiak arasındaki uyum gelecek haftalarda takım adına belirleyici faktör olacak. Vize almakta sıkıntı çekmeye devam eden tecrübeli destek oyuncusu Edward’ın ne zaman Avrupa LCS sahnesine geri döneceği ise hala bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir