League of Legends League of Legends Haberleri

Romain Bigeard, OpTic Gaming menajerliğinden ayrıldı

NA LCS’te mücadele eden OpTic Gaming’in sevilen menajeri Romain Bigeard, organizasyondan ayrıldığını ve free agent olduğunu açıkladı.

Çok uzun bir süre Unicorns of Love’ın menajerliğini yapan Bigeard, organizasyonun sempati toplamasında büyük bir rol oynamıştı. Geçtiğimiz yıl franchise sistemine geçen NA LCS’e kabul alan organizasyonlardan olan OpTic, hali hazırda bir kitle oluşturma konusunda kendisini kanıtlayan Bigeard ile anlaşmıştı. 2018 sezonunu farklı kadrolar deneyerek tamamlayan OPT, ne yazık ki başarı elde edemedi fakat gelişim gösterdi.

Sosyal medya hesabından organizasyondan ayrıldığını duyuran Bigeard’ın bu hamlesi NA LCS hakkında dolaşan söylentileri de güçlendirdi. Eski bir profesyonel oyuncu olan Scarra, yayınında şu anki NA LCS organizasyonlarının finansal problemler yaşadığını ve bazı takımların şimdiden slotunu satma düşüncesini göz önüne getirdiğini söyledi. OPT’nin bu takımlar arasında olduğu da söyleniyor. Baktığımızda franchise sisteminin takımları ekonomik anlamda rahatlatması gerekiyordu. Fakat oyuncu maaşlarının ciddi anlamda artması ve Riot Games’ten yeteri kadar gelir gelmemesi organizasyonları zor duruma sokmuş olabilir. Dedikoduların gerçekliğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir