League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, Rift Rivals’ta ilk maçında galibiyete ulaştı

Rift Rivals’ın ilk günündeki ikinci ve son karşılaşmamızda ligimizin yeniden yapılanan ekibi Royal Bandits, Şampiyonluk Ligi’ndeki yükselen performansını biraz sarsıntılı olsa da Rusya temsilcisi TORNADO ROX’a karşı göstermeyi başardı.

Her iki takım da içinde bulunduğumuz metaya göre daha klasikleşmiş takımlar kurmayı tercih etti. RB ekibinde İrelia, Xin Zhao, Galio, Lucian ve Leona beşlisi seçilirken, ROX ekibinde Cho Gath, Trundle, Zoe, Kai’Sa ve Pyke şampiyonlarını izledik.

Üst koridorda ilk kanı vererek başladığımız maçta önce Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu ile Aleš “Freeze” Knezínek’in 2’ye 2’de aldığı skorun ardından Can “Closer” Çelik’in iyi bir zamanlamayla alt koridora gelip ROX ekibinin ormancısı Nikolay “Zanzarah” Akatov’un pozisyon hatasını değerlendirerek Freeze’in bir skoru daha cebine koymasını sağlaması üstünlüğü ele geçirmemizi sağladı.

Orta koridorda Felix “Abbedage” Braun’un Galio ile Zoe’ye karşı sağlam durması ve üst koridorda ilk kanı veren Sergen “Broken Blade” Çelik’in yeniden baskı kurmasıyla daha rahat hareket eden Closer, rakip ormancı Zanzarah’a karşı öne geçmeyi başardı. Closer’ın rahat hareket etmesi alt koridor ikilimizin baskısıyla birleşince geç aşamaya rakibimize hiç ejder vermeden girdik. Oyunda geri dönüş sinyalleri veren ROX özellikle tanklarını iyi kullanarak küçük savaşları bizim için zorlaştırdı. Ancak 27.dakikanın sonunda Closer’in sorumluluk alıp rakip nişancının üzerinde kullandığı sıçrayla tam kombosunu yapması ve Dumbledoge’nin Leona ultisi ile Closer’i takip etmesi savaşı kazandırdı ve Baron Nashor’u bize getirdi. Rakibin minyon temizlemede zayıf olmasını kullanan RB, güçlendirilmiş minyonları kullandığı kuşatmayla üst koridor inhibitörünü aldıktan sonra takım savaşı yaparak maçı hızlı bir şekilde bitirdi ve bölgemize ilk galibiyeti getirmiş oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir