League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, Tiebreaker maçında Gambit eSports’a kaybetti

Her iki günde de rakipleri olan TORNADO ROX ve GIGABYTE Marines’i yenen Royal Bandits, bu serisini Gambit eSports ile oynadığı tiebreaker maçında sürdüremedi.

Rift Rivals’ta direk final oynamamız için Gambit eSports karşısında galibiyete ulaşmamız gerekiyordu ancak geçtiğimiz günlerin başarılı takımı Royal Bandits, Rus ekibine bu turda mağlubiyeti tattıramadı. Çok kötü bir seçim ekranı geçirmeyen Royal Bandits, bireysel hatalardan çok, takım olarak Rus ekibinden daha iyi pozisyon alamadığı ve savaşları daha iyi başlatamadığı için kaybetti.

Oyuna üst koridorda Aatrox’a ilk kanı vererek başlasak da Closer’ın alt koridora gelerek skor alması durumu biraz dengelemişti. 13.dakikaya kadar karşılıklı skorların alındığına şahit olduk. 16.dakikadaki takım savaşından itibaren ise Rusya temsilcisi Gambit farkı açmaya başladı. Ondan sonraki takım savaşlarında ise çoğunlukla genç ormancımız Closer’ın önde yakalandığını ve düştüğünü gördük. 30.dakikada Baron’u rahat bir biçimde alan Gambit orta ve alt koridordan ittirerek iki tane inhibitör açmayı başardı. Daha sonra oyun yaklaşık 4 dakika sakinledi. 38.dakikada Gambit’i Baron pitinde sıkıştırmak için geç kalan RB, en azından yalnız kalmış Aatrox’u düşürüp 5’e 4 bir savaş yapmak istemişti ancak seviye ve eşya önde olan Aatrox’u düşüremediler. Bunun üzerine Gambit sadece destek oyuncusunu geride bırakarak Baron güçlendirmeli 4 kişi ile birlikte savaştan çıkmayı başardı. Gambit 40.dakikada son defa ittirdiğinde, Nexus kulelerini daha önce aldığı için sadece Royal Bandit’in üssüne vurarak rahat bir şekilde maçı bitirdi.

Oyunun genelinde ise Gambit’in tecrübeli ormancısı Diamondprox’un genç ve yetenekli ormancımız Closer’a karşı tecrübesiyle üstünlük kurduğunu gördük.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir