League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Never Give Up, Invictus Gaming’i yenerek LPL şampiyonu oldu

Royal Never Give Up beş maçlık seri sonucunda Invictus Gaming’i 3-2 mağlup etti ve LPL şampiyonu olmayı başardı.

Bu sezon bolca izlediğimiz beş maçlık serilerden bir tanesi de LPL finallerinde yaşandı. RNG’nin galip gelmeyi başardığı bu seri, senenin en heyecanlı karşılaşmalarından biriydi diyebiliriz. Her ne kadar seri boyunca duraklatmalar yaşanmış olsa da, harika beş maç sonucunda şampiyon RNG oldu. Seçim yasaklama ekranlarında her iki takım için Kai’sa oldukça önemli bir seçimdi.

Seriye hızlı şekilde başlayan taraf RNG oldu. Şu an dünyanın en iyi oyuncusu olarak görülen Uzi’nin Kai’sa performansıyla RNG ilk iki maçı kazanmayı başardı. Üçüncü maçta Kai’sa’yı kendileri alarak Uzi’yi farklı bir seçime yönelten IG kıyasıya geçen bir mücadele sonucu maçı kazanmayı başardı. Özellikle IG’nin ormancısı Ning’in çaldığı Baron takımının şampiyonluk hayallerini ayakta tuttu. Dördüncü maçta yasaklamalarından birini Kai’sa üzerine kullanan IG bu maçtan da galip ayrılmayı başardı.

Serinin beşinci karşılaşması ise finalin adına yakışır cinstendi. Henüz maç başlamadan verilen önemli kararlardan bir tanesi RNG’nin beşinci maça ormancı rolünde serinin ilk dört maçında oynayan Karsa yerine Mlxg ile çıkmasıydı. Maç boyunca iki Baron vermiş, iki inhibitörü açık durumda olmasına rağmen Royal Never Give Up izleyenlere neden dünyadaki en iyi takımlardan biri olduğunu gösterdi ve inanılmaz bir geri dönüşle şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir