League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Youth, Holyphoenix ile yollarını ayırdı

Geçtiğimiz saatlerde destek oyuncusu Japone’nin takımdan ayrılmasından sonra Royal Youth, yaptığı açıklama ile nişancısı HolyPhoenix ile de yollarını ayırdıklarını paylaştı.

Oldukça sancılı bir transfer dönemi geçiren Royal Youth’un kötü gidişatı devam ediyor. Sezon başında yaşanan sponsorluk sıkıntıları nedeniyle kadro kurmakta sıkıntı çeken takım, fabFabulous, HolyPhoneix ve Japone ile maaş kesintisinde anlaşmıştı. Ayrıca ormancı ve orta koridor için tecrübesiz iki oyuncu getirerek sorunlarını halletmiş gibi gözükmüşlerdi.

Yine de durum Royal Youth için hala kötü gözüküyor çünkü takımın ana desteği Japone’nin ayrılışından sonra ünlü nişancı HolyPhoneix de takımdan ayrıldı. Sezon başında yapılan anlaşmaya göre zaten fabFabulous, HolyPhoneix ve Japone’nin sözleşmelerini feshetme hakkı bulunuyordu. Yani böyle bir olayın gerçekleşme olasılığı lig başladığından beri bulunuyordu.

Şampiyonluk Ligi’nin en ünlü nişancılarından birisi olan Anıl “HolyPhoneix” Işık, Royal Youth’a katılmadan önce bir süre Beşiktaş Esports’da mücadele etti. Ondan önce de Royal Bandits’de boy gösterdi ve bu iki takımla da profesyonel arena da beşte beş yaptığı iki maç oynadı.

Bu sezon ise gerek sezon öncesinde başlarına gelen üzücü olayın etkisi gerekse önceden oynadığı takımlara kıyasla çok daha tecrübesiz iki isimle birlikte oynamasının etkisiyle bu mevsim çok gözler önünde değildi. Sihirdar Vadisi’nde çıktığı yedi karşılaşmanın üçünü kazanabilirken geri kalan dört maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

Türkiye’nin en iyi oyuncuları arasında gösterilen nişancının boşta kalacağını düşünen pek insan yok. Şu sıralar kendisinin ismi 1907 Fenerbahçe ile anılıyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir