League of Legends League of Legends Haberleri

Rush Cloud9 takımından ayrılarak Kore’ye döndü

Cloud9 takımının yetenekli ormancısı Rush, Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılarak Kore’ye geri döndü. Oyuncunun organizasyondan ayrıldığı ve şansını Kore’de deneyeceği söylenmekte.

ESPN’den Jacob Wolf’un haberine göre Cloud9’ın yıldız ormancısı Rush, ülkeden ayrılarak Kore’ye geri döndü. Riot Games’in vatandaşlık kuralını 2 yıldan 4 yıla çıkaracağı söylentilerinin ardından C9’un Yükselme Ligi takımından da ayrılan oyuncu, Kore’ye dönerek oradaki ana hesabında oynamaya başladı. 2016 Yaz Mevsimi başında 10 kişilik bir kadro kuran Cloud9, aynı takımda sadece iki yabancı oyuncu bulundurulması kuralı gereği Rush’ı Yükselme Ligi takımına çekmiş, üst koridora transfer ettiği Impact ile beraber Meteos’u takıma geri getirmişti. Şu ana kadar oldukça iyi bir performans gösteren C9, Yükselme Ligi’nde de oldukça iyi bir performans gösteriyordu. Geçtiğimiz günlerde takımdan yapılan açıklama ile 16 yaşındaki genç yetenek Amerikalı ormancı Contractz’ı kadroya dahil eden organizasyon, oyuncu ile Rush’ı dönüşümlü olarak kullanmayı düşünüyordu.

Riot Games’in vatandaşlık kuralını 4 yıla çıkaracağı söylentileri ise Rush’ın Kore’ye dönüşü ile hemen hemen kesinleşti. Oyuncunun Cloud9’da Impact ve Jensen ile oynayabilmesi için 2019’a kadar beklemesi gerekiyordu. Yükselme Ligi’nde oynamayı tercih etmeyen oyuncu da Kore’ye denerek şansını ülkesinde denemeyi tercih etti. Organizasyonun transfer ettiği Contractz ise Amerika’daki en yetenekli genç oyunculardan birisi olarak gösteriliyor. Rush’ın yerini nasıl dolduracağı merakla beklenen Contractz’ı NA CS 3. hafta karşılaşmalarında izleme şansını bulacağız.

Riot Games’in çok tartışılan 4 yıl kuralı ise birçok organizasyonu derinden etkileyeceğe benziyor. SSW takımının Çin’de tekrar birleşme ihtimalini de göz önüne aldığımızda tamamı yabancı oyunculardan kurulu takımlara karşı olduğunu katı bir şekilde belli eden Riot Games, Dünya Şampiyonası’ndan sonra tekrarlanması oldukça yüksek olan “Kore göçü”nün de önüne geçmek için böyle bir karar aldığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir