League of Legends League of Legends Haberleri

Ryu ve Arrow, Phoenix1’a transfer oldu

Geçtiğimiz yılı başarısız bir şekilde kapatan Phoenix1, Reddit ve Twitter’daki dedikodulara göre H2K’den ayrılan Ryu’yu ve KT’den ayrılan Arrow’u transfer etti. Oyuncular ya da organizasyon tarafından yapılmış herhangi bir açıklama ise henüz bulunmuyor.

Sezon arası transfer dönemi büyük bir hızla devam ediyor. LCK’de hemen hemen büyük her organizasyon kadrosunu değiştirirken, NA LCS’te de ilginç bir transfer dönemi yaşanıyor. Echo Fox eski Dünya Şampiyonu Looper’ı transfer ederken, Immortals ve Team Liquid takımları ormancılarını değiştirmişti. Yeni ortaya atılan iddia ise Phoenix1 hakkında. Dedikodular Ryu ve Arrow’un Twitter üzerindeki hareketlerini baz alarak ortaya atılsa da, bu tür aktivitelerin genellikle doğru söylentiler yarattığını belirtelim.

H2K’den geçtiğimiz gün ayrılan Ryu ve KT’den ayrılan Arrow’un tüm P1 oyuncuları tarafından takip edilmesi ve bu oyuncuların P1 takımındaki herkesi takip etmesi, söylentileri güçlendiriyor.

ryu-twarrow-tw

2015 yılında H2K’ye transfer olan Ryu, bir süre uyum sorunu yaşamasına rağmen takım arkadaşlarına alıştıktan sonra istikrarlı bir performans sergilemişti. Takımın S5 ve S6 Worlds performanslarında büyük katkısı olan oyuncu, bu yıl H2K ile yarı final heyecanı yaşamıştı. Arrow ise uzun bir süre KT’de forma giydi ve LCK’deki en iyi nişancılardan birisi olarak gösteriliyor.

Phoenix1’ın bu iki oyuncuyu transfer etmesi dahilinde kağıt üzerinde güçlü bir playoff takımı olacağını söylemek mümkün. Buradaki tek problem ise lisan olarak öne çıkıyor. Ryu’nun İngilizce konuştuğunu bilsek de, Arrow’un İngilizce’sinin hangi seviyede olduğu çok önemli. Zira nişancı ile destek oyuncunun güçlü bir iletişimi olması gerekiyor.

Takımın kadrosu şu anda şöyle gözüküyor:

  • Üst koridor: Zig
  • Orman: Inori
  • Orta koridor: Ryu
  • Nişancı: Arrow
  • Destek: Adrian

Bu haberin tamamıyla Twitter dedikodusu olduğunu bir kez daha belirtelim. Resmi bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir