League of Legends League of Legends Haberleri

Ryu bu hafta sonu LCS’e geri dönüyor

H2K’in başarılı orta koridor oyuncusu Ryu, üç haftalık aranın ardından takımdaki yerini alıyor.

Güney Koreli oyuncu bilindiği üzere, LCS’i son haftalarda oldukça etkileyen vize probleminin mağdurlarından biriydi. Oyuncunun bir süre sahalardan uzak kalmasının ardından geçtiğimiz gün H2K takımı, internet sitesinden yapmış olduğu açıklamada vize sorununun halledildiğini ve bu hafta sonu Ryu ile birlikte maçlara çıkacaklarını duyurdu. Ayrıca takım patronu Richard Wells, son haftalarda oldukça gündemde olan vize problemlerini Suriyeli mülteci krizinin bir yansıması olarak yorumladı ve Ryu’nun aralarına dönmesinden dolayı mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Ryu’nun yer alamadığı altı maçta H2K adına orta koridorda Exho Fox’tan kiralanan Marcin “SELFIE” Wolski yer almış ve bu periyotta takım beş galibiyet almayı başarmıştı. Unicorns of Love, Elements, Splyce, Tam Vitality ve Roccat’i mağlup etmeyi başaran H2K, tek yenilgisini G2 Esports’tan almıştı. Yapılan açıklamada Selfie’ye de teşekkür edildi ve bu zorlu süreçteki hizmeti için kendisine minnet duydukları ifade edildi. Selfie de Twitter üzerinden H2K’e teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Başarılı oyuncu çok iyi zaman geçerdiğini ve birçok şey öğrendiğini, şimdi Polonya’ya dönüp vizesinin çıkmasını bekleyeceğini, ardından da Echo Fox ekibine yeniden katılacağını ifade etti. Ryu ise kısa bir tweet atarak, yalnızca “:)” ifadesini kullandı.

Bilindiği üzere H2K bu yıl başarılı bir sezon geçiriyor. G2 Esports ile birlikte zirvede yer alan ekip 8 galibiyet ve 2 mağlubiyetle yoluna emin adımlarla devam etmekte.  Bu haftasonu Team Vitality ve Origen’le karşılacak ekipte amaç haftayı yenilgisiz kapatmak. Bakalım Ryu’nun 3 haftalık aranın ardından takıma tekrar katılması onları nasıl etkileyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir