League of Legends League of Legends Haberleri

Sacramento Kings’in sahibi Amerika LCS’den takım satın aldı

NBA takımlarından Sacramento Kings’in sahipleri bu yıl Amerika LCS’de oynayacak olan NRG Esports takımını satın aldı.

Amerika LCS’de mücadele eden Team Coast geçtiğimiz aylarda satışa çıkarılmıştı. NRG Esports isimli espor organizasyonu da takımı satın aldığını duyurmuştu. Böylece NRG Esports 2016 yılında Amerika LCS’de mücadele edecek olan yeni bir takım olmuş oldu. Takımın kadrosu ise çok önemli oyunculara sahip. SK Telecom T1 ve Team Impulse’da görev almış olan tecrübeli üst koridor Impact takımın en dikkat çeken isimlerinden. Bir başka Koreli olan orta koridor oyuncusu GBM, ormancı rolünde Moon ve destek rolünde de KonKwon bulunuyor. Takımın saldırı gücü taşıyıcısı henüz belli değil.

NRG Esports, Amerika LCS’e yeni merhaba demişken takımı satın alan kişiler ise bir hayli önemli isimler. NBA takımlarından Sacramento Kings’in sahipleri Andy Miller ve Mark Mastrov NRG Esports’un sahibi oldu. Bu olayın League of Legends için büyük bir gelişme olduğu da aşikar. Ülkemizde de benzer bir duruma Beşiktaş ile tanık olmuştuk. NBA gibi dünya çapında kitlesi olan organizasyondan bir takımın League of Legends arenasına adım atması espor adına önemli ve büyük bir olay.

NRG Esports kadrosundaki Impact ve GBM gibi isimlerle bir hayli dikkat çekiyor. Ayrıca takımın koç ve menajer görevindeki isimler de çok önemli kişiler. Origen’da kısa bir sürede ünlenen Hermit ve yine aynı şekilde Cloud9’a büyük katkılar sağlayan Charlie takımın arkasındaki yeni isimler oldu. Aynı zamanda geçtiğimiz mevsim Team 8’in koçluğunu yapan History Teacher da takımın koş kadrosunda yer aldı. Amerika LCS’in taze kanı olan NRG Esports adına gerçekleşen gelişmeler şimdilik bu şekilde takım ile ilgili diğer haberlere tekrar sitemizden takip edebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir