League of Legends League of Legends Haberleri Worlds 2017

Şampiyonlar Şampiyonu Ashe kostümünün satış gelirinin bir kısmı hayır kurumlarına dağıtılacak

Şampiyonlar Şampiyonu Ashe kostümünün satışlarından elde edilen gelirin %25’lik kısmı Riot Games tarafından hayır kurumlarına dağıtılacak.

Bilindiği üzere Dünya Şampiyonası öncesi mağazada yer alan Şampiyonlar Şampiyonu kostümleri, yapılan satışlar sonrası elde edilen gelirlerle turnuvanın ödül havuzunu büyütüyor. Geçtiğimiz yıl bu amaçla çıkarılan Şampiyonlar Şampiyonu Zed kostümü ve Şampiyonlar Şampiyonu totemi ödül havuzunu olması gerekenin iki katından fazlasına yükseltmiş ve beş milyon doların üzerine çıkarmıştı. Bu yıl da aynı maksatla mağazada kendine yer verilen Ashe kostümü, takımların turnuvadan elde edeceği gelirleri artıracak. Ancak tüm bu gelirler bu kez sadece takımları ve oyuncuları değil, birçok yardıma muhtaç insanı da sevindirecek.

Resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Riot Games, kostümün satışından elde edilen gelirin bir kısmının Worlds ödül havuzuna ekleneceğini, %25’lik bir kısmının da uluslararası çalışmalar yapan üç farklı hayır kurumuna dağıtılacağını duyurdu. Düşük ve orta gelir düzeyindeki ülkelerde yaşayan, ruhsal bozukluklar ve epilepsiyle mücadele eden insanlara destek olmak amacıyla sürdürülebilir çalışmalar yapan BasicNeeds, internet erişimi olmayan toplulukların yüksek kaliteli eğitime ulaşmasını mümkün kılmaya çalışan Learning Equality ile insanların hem eğlenmek hem de programlama öğrenmek için kullanabildikleri düşük fiyatlı bilgisayarlar üreten The Raspberry Pi Foundation bu %25’lik gelirden pay alacak üç kurum olacak.

Riot Games’in kostüm gelirlerini bu şekilde vakıflarla paylaşması oldukça sevindirici bir gelişme.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir