League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi Bahar Mevisimi’nde 4. hafta oynanan ikinci gün maçlarının ardından sona erdi. Takımlar arasındaki çekişme ve zirve mücadelesi her hafta daha da artmakta.

Günün ilk ve çok heyecanlı maçında NumberOne’ı yenmeyi başaran HWA sıralamadaki yerini korudu. Beşiktaş ve Supermassive arasındaki ligin gelecek haftaları açısından büyük önem taşıyan karşılaşmayı Beşiktaş kazandı. Üçüncü maçta Team Aurora son sırada bulunan Çilekler karşısında fazla zorlanmadan galip geldi ve zirve takibini devam ettirdi. Günün en çok beklenen bir diğer maçında Dark Passage ekibi Team Turquality’i yenerek birinciliğini devam ettirdi. 4. haftanın sonunda Beşiktaş, Dark Passage ve HWA Gaming takımları 6-2 ile birinci sırayı paylaştı.

HWA Gaming 1 – 0 NumberOne Esports

İkinci gün HWA Gaming ve NumberOne arasındaki maç ile başladı. Mücadele iki takım arasında sürekli gidip geldi ve müthiş bir heyecana sahne oldu. Seçim ve yasaklama safhasında karşılıklı olarak beklenmedik seçimler yapıldı. HWA ekibinde Visdom destek rolüne Syndra alarak büyük bir sürprize imza attı. HWA’da diğer önemli şampiyonlar Corki ve Caitlyn olurken takım kompozisyonunu çift nişancı üzerine kurdu. NR1 takımındaki beklenmedik pick Elysion’ın Yasuo tercihi oldu. Yasuo şaşırtıcı olduğu kadar aynı zamanda riskli bir seçim de oldu. Lucian ve Lulu da takımın diğer önemli tercihleri oldu. HWA ormancı Trixucator’ın da orta koridorda Elysion üzerine kamp kurmasıyla 25 dakika içerisinde üç skor çıkardı. Bu da Yasuo’nun içinde bulunduğumuz metada ne kadar riskli bir tercih olabileceğini gözler önüne sermiş oldu. İki takım da karşılıklı skorlar ile eşit devam ederken maçın kopma anı 30. dakikada NR1’ın aldığı baron kararı oldu. NumberOne ekibinde HWA’nın eksik olmasını avantaj bilip dört kişi baronu almaya çalışsa da baronu Trixucator’a kaptırdı ve eli boş dönmüş oldu. Oyunu iyi soğutan NR1 hedefini bir sonraki barona çevirdi ve bu süre içerisinde aldığı skorlar ile maçtan kopmamış oldu. 35. dakikadaki baron savaşını kazanan NumberOne sonunda istediğini elde etti ve baronu alarak çok büyük bir avantaj yakaladı. NR1 güçlendirmeli minyonlar ile HWA’nın orta koridor kulelerini kuşatırken Marshall’ın Fiora ile yaptığı backdoor maçı getirdi. Lulu ile merkezde bire bir kalan Marshall çok soğuk kanlı bir şekilde merkezi yıkarak HWA takımına galibiyeti getirdi. Shotcall konusunda sıkıntı yaşayan NumberOne böylece elindeki maçı kaybetmiş oldu ve altıncı mağlubiyetini aldı. Bu maç ile galibiyet sayısını altıya çıkaran HWA ise birinci sırada

Beşiktaş 1 – 0 Supermassive

Ligin üst sırası adına büyük öneme sahip olan maçta Beşiktaş ve Supermassive takımları karşılaştı. Geçen haftalara göre daha iyi bir hava yakalayan Supermassive galibiyet alarak zirve mücadelesine dahil olmak istedi. Beşiktaş ise birinci sıradaki yerini korumak adına maça çıktı. Seçim ve yasaklama ekranında Beşiktaş geçen sezon çok fazla gördüğümüz hiper taşıyıcı kompozisyonunu oluşturdu. Taşıyıcı olarak Ruvelius’dan Vayne tercihi gelirken Lulu ile de desteklemiş oldular. Son haftalarda Gragas oynamaya başlayan Rawbin aynı seçimle devam etti. Üst koridorda Xyraz’dan da Fiora seçimi geldi. Supermassive bu picklere karşılık olarak neredeyse her maç görmeye alıştığımız Corki-Lucian ile çift nişancı kompozisyonu kurdu. Fabulous ise taşıyıcı özelliği olan şampiyonları seçmeye devam etti ve tercihini Ryze’dan yana kullandı. Beşiktaş maçın ilk dakikalarında dört kişilik baskınla Vayne’e iki skor aldırmayı başardı. Supermassive ise Naru ve Stomaged’in aldığı skorlara cevap verdi. Haritada toplu olarak gezmeye başlayan Supermassive rakibinin kulelerini alarak yaptığı bu hamlelerden başarılı sonuç aldı. 30. dakikaya kadar Beşiktaş’a kule ve ejderha vermeyen ekip global altın farkını da beş bine kadar çıkardı. Supermassive takım olarak orta koridordan ilerleyip kuşatma yaparken çıkan takım savaşını kaybedince her şey tersine döndü. Vayne’e ulaşmayı başaramayan Supermassive savaşı kaybetti Beşiktaş’ı maça ortak etmiş oldu. On dakika içerisinde yine orta koridorda çıkan savaşı Beşiktaş kazanınca ölüm sürelerinin çok uzun olmasının verdiği avantajla maçı bitirmeyi başardı. Ruvelius’un Vayne performansı maçtaki belirleyici faktör oldu. Supermassive çok başarılı stratejiler ve rotasyonlar yapsa da maçı kazanamadı. Supermassive bu mağlubiyetin ardından dördüncü sıradaki yerinde kaldı. Beşiktaş ise altıncı galibiyetini alarak zirvedeki yerini korudu.

Çilekler 0 – 1 Team Aurora

Günün üçüncü maçında son sırada bulunan Çilekler ve zirveyi yakından takip eden Team Aurora karşılaştı. Çilekler’in dikkat çeken şampiyon seçimleri Nidalee, Gnar ve Lucian oldu. Team Aurora’da ise üst koridora artık ormanda bile göremediğimiz Zac tercihi geldi. DarkSide favori şampiyonlarından Tristana’yı alırken Avenuee orta koridorda seçimini Corki’den yana kullandı. İlk dakikalardan baskısını hissettiren Team Aurora farklı koridorlardan aldığı skorlar ile üstünlüğü eline geçirdi. Çilekler’deki oyuncuların bireysel hataları da bu skorların verilmesindeki başlıca nedenlerdendi. 25. dakikada baronu çok rahat bir şekilde alan Aurora atmış olduğu on binlik toplam altın farkı ile üstünlüğünü daha da arttırdı. Baronun ardından Çilekler’i her koridordan kuşatan ekip son bir takım savaşının ardından kısa süre içerisinde maçı bitirdi. Rahat bir galibiyet alan Team Aurora ligdeki durumunu 4-4’e getirdi ve sıralamadaki yerini korudu. Tek galibiyeti bulunan Çilekler bir başka mağlubiyet daha alarak hayal kırıklığı yaşama devam etti. Takımın özellikle strateji üretme ve şampiyon seçimlerinde başarılı olamaması belirginliğini sürdürüyor.

Dark Passage 1 – 0 Team Turquality

Haftanın son maçında birinci sırada bulunan bir diğer takım Dark Passage bekleneni bir türlü veremeyen Team Turquality ile mücadele etti. Dark Passage’da oyuncular favori ve metaya uygun şampiyonları seçerek iyi bir takım kompozisyonu kurdu. Elwind Fiora alırken Lukezy imza şampiyonlarından Twisted Fate’i seçti. Cystal ise kendisinden çok fazla görmeye başladığımız Graves’i tekrar seçti. Team Turquality de Fencer tercihini şu an üst koridorun en güçlü şampiyonlarından olan Quinn’den yana kullandı. LongB orta koridorda Lux ile devam ederken Kazze’den Lucian seçimi geldi. Maça hızlı başlayan taraf TT oldu. Özellikle Fencer’ın harita üzerinde gezip Quinn mekaniklerini çok iyi kullanarak aldığı skorlar ile ön plana çıkan isim oldu. 30. dakika civarında baronu almak istese de bir türlü başaramayan TT takım savaşından dört skor çıkarmayı başardı. Devamında tekrar barona yönelen TT almayı yine başaramadı ve iki oyuncusu barona öldü. Karşılıklı çok fazla hataların yapıldığı maçta kırılma anı 40. dakikada orta koridorda çıkan savaş oldu. Maçı adeta domine eden Fencer’ın çok aceleci davranıp Dark Passage oyuncularının arasına girmesi hızlıca ölmesine sebep oldu. TT’nin en büyük hasar potansiyeline sahip şampiyonunu öldüren DP takım savaşına devam ederek üç skor daha çıkardı. Merkezi yıkmayı başaran DP böylece altıncı galibiyetini aldı. Maçta çok iyi performans ortaya koyan Team Turquality’nin ise yaptığı tek bir hata maçın kaybedilmesine neden oldu. TT aldığı beşinci mağlubiyet ile altıncı sıradaki yerinde kaldı.


[row]

[column size=’1/4′]Günün İyileri

 • Ruvelius (BJK)
 • Marshall (HWA)
 • Avenuee (AUR) [/column]

[column size=’1/4′]Günün Kötüleri

 • Astarte (ÇLK)
 • Elysion (NR1)
 • Kazze (TT) [/column]

[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]

Kaynak: lolespor

[/accordion]

[accordion title=’Gelecek Hafta’]

[row]

[column size=’1/2′]

13 Şubat Cumartesi

 • 14:00 Supermassive – Çilekler
 • 15:00 Team Turquality – Beşiktaş
 • 16:00 NumberOne Esports – Team Aurora
 • 17:00 Dark Passage – HWA Gaming

[/column]

[column size=’1/2′]

14 Şubat Pazar

 • 14:00 Team Aurora – Dark Passage
 • 15:00 Supermassive – NumberOne Esports
 • 16:00 Çilekler – Beşiktaş
 • 17:00 HWA Gaming – Team Turquality

[/column]

[/row]

[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir