League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2016 Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde 5. hafta heyecanı başladı. Performansı merakla beklenen Supermassive harika bir performans ortaya koyarak Çilekler’i etkileyici bir şekilde yenerken, kadrosunda iki oyuncuyu değiştiren Dark Passage da HWA karşılaşmasını rahat bir şekilde kazandı. NumberOne’ı sistematk bir şekilde yenen AURORA’da Avenuee, ligdeki minyon sayısı rekorunu kırdı.

Supermassive 1 – 0 Çilekler
Haftanın açılış maçında Supermassive takımı son sırada bulunan Çilekler ile karşılaştı. Seçim ve yasaklama ekranında Supermassive ekibi Malphite, Orianna ve Kalista gibi wombo komboya dayalı bir takım kompozisyonu kurdu. Çilekler adına Fiora, Lux ve Lucian önemli seçimler olsa da Supermassive kadar güçlü bir kompozisyon oluşturamadı. Maçın ilk dakikalarından harita üzerinde strateji üretme ve rotasyona yönelik oynayan Supermassive rakibinin bütün birinci kulelerini aldı. İki takım da agresif bir oyun anlayışı benimsemediği için ilk 20 dakika içerisinde sadece iki skor çıktı ve onları da Naru aldı. Supermassive’in oyun anlayışını tamamen kabullenmek zorunda kalan Çilekler takımı Fiora’nın da ayrık ittirme yapamamasından dolayı çaresiz bir şekilde savunma durumuna geçmek zorunda kaldı. 25 dakika içerisinde üç ejderha alan Supermassive profesyonel sahnede çok fazla tanık olmadığımız bir şeyi gerçekleştirdi. Bu süre içerisinde sadece dört skor çıkmasına rağmen Supermassive takımı sekiz bin altın farkı yakaladı. Bu farkta hem takımdaki oyuncuların farmda rakiplerinden önden olması hem de yapılan rotasyonlar sonucu elde edildi. Baron bölgesini çok iyi bir şekilde kontrolüne geçiren Supermassive baronu güçlendirmesini de aldıktan sonra Çilekler’in merkezine girdi. Merkezi kuşatan ekip son bir takım savaşının ardından mükemmel bir performans ortaya koyduğu maçı kazanarak beşinci galibiyetini aldı.

Team Turquality 1  – 0 Beşiktaş
Geçtiğimiz haftalardaki kötü performansını geride bırakan ve daha iyi görünüm yakalayan TT zirvede bulunan Beşiktaş ile mücadele etti. Team Turquality Ryze, Ahri ve Corki gibi şampiyonları seçerek özellikle oyunun geç safhalarında yüksek hasar potansiyeli olan bir kompozisyon oluşturdu. Beşiktaş takımı ise Fiora, Lux ve Kalista’dan oluşan bir takım kompozisyonu kurdu. Maçın başlarında koridor değişikliği oldu ve Beşiktaş tüm kaynaklarını Ruvelius’un üzerine kullandı. Team Turquality ise aldığı ejderha ve kuleler ile kaynaklarını tek bir oyuncuya yatırmak yerine takım odaklı oynayarak rakibinin bu hamlesine cevap verdi. Maçta 20. dakika civarına geldiğimizde skorda ve global atlında eşitlik mevcuttu. İlerleyen dakikalarda oyunu yavaşça kontrolü altına alan Team Turquality altın farkını da açmaya başladı. Baron üzerinde çok iyi görüş avantajı elden ekip 27. dakikada ninja bir baron alarak kontrolü tamamen sağladı. Baron güçlendirmesiyle beraber Beşiktaş’ın iki inhibitörünü alan Team Turuqality toplam altın farkını da sekiz bine kadar çekmeyi başardı. Kuşatma yapmaya devam eden Team Turquality merkez kuleleri de indirdikten sonra iyi oyun ortaya koyduğu karşılaşmadan galibiyet ile ayrıldı.

NumberOne Esports 0 – 1 Team Aurora
Günün üçüncü maçında alt sıralarda bulunan NumberOne ve zirveyi yakından takip eden Team Aurora mücadele etti. İki takımda seçim ve yasaklama ekranında çift nişancıdan oluşan bir kompozisyon oluşturdu. NumberOne Graves, Ahri ve Lucian seçimleri dikkat çekerken Team Aurora’da Corki, Ezreal ve Nautilus önemli şampiyon tercihleri oldu. Maçta iki takım arasında da koridor değişikliği gerçekleşti. Oyunun erken safhası durgun geçerken Team Aurora ormancısı Kanani, KonDziSan üzerinde büyük bir baskı oluşturdu. Oyunun 20. dakikasında NumberOne takımı skor avantajı elde etse de bunu toplam altın farkına yansıtamadı. Team Aurora üst koridor oyuncusu Hioss’un yapmış olduğu ZZ’Rot ve Komuta Sancağı eşya tercihleri maçın gidişatını doğrudan etkileyen en büyük faktör oldu. Üst ve alt koridorda art arda ayrık ittirme yapan Hioss takımının büyük bir avantaj yakalamasını sağladı. 30. dakikada aradığı savaşı bulan NR1 takım savaşını kazansa da baronu almak isterken rakibine kaptırdı üstüne bir de skorlar verdi. ZZ’Rot ve Komuta Sancağı ile büyük bir baskı yaratan Team Aurora ekibi baron güçlendirmesini almasının ardından üstünlüğü tamamen eline geçirdi. Süre geçtikçe üstünlüğü eline alan Aurora altın farkını da baron güçlendirmesiyle beraber 10 bine kadar çekti. Rakibinin merkezinde yaptığı son bir savaşla beraber maçı kazanan Team Aurora ligdeki beşinci galibiyetini kazandı.

Dark Passage 1-0 HWA
Günün en önemli ve son maçında hafta içinde oyuncu değişikliğine giden Dark Passage ile sezonun başarılı takımlarından HWA karşı karşıya geldi. DP’nin çift nişancılı ve orta koridor Vel’koz tercihinde bulunulan takım kompozisyonuna karşı HWA daha garanti seçimler yaptı. Maçın 30. dakikasında Baron’a yönelen DP, rakip ormancının Baron’u çalmasına izin vermeyerek güçlendirmeyi aldı ancak çıkan takım savaşını kaybetti. Buna rağmen Abaria ve Crystal takım savaşından canlı ayrılarak güçlendirmeyi korudu ve bu avantajla alt koridoru ittiren DP, yeni desteğiyle kendine gelmeyi başaran Zeitnot’un muhteşem oyunuyla takım savaşını kazandı ve mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf oldu. Başarılı nişancı mücadeleyi 10-3-4 gibi bir skorla tamamlamayı başardı. Bu sonucun ardından Dark Passage galibiyet sayısını 7’ye çıkararak ligde zirveye yükselirken, HWA 6 galibiyette kaldı.

[row]

[column size=’1/2′]Günün İyileri

Thaldrin (SUP)
LongB (TT)
Avenuee (AUR)[/column]
[column size=’1/2′]Günün Kötüleri

Astarte (NR1)
Ruvelius (BJK)
Revanche (HWA)[/column]
[/row]

[accordion title=’Puan Durumu’]puan durumu 5[/accordion]

[accordion title=’Bütün Sezon’]

TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 1. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 1. Gün

TŞL Kış Mevsimi 2. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün

 TŞL Kış Mevsimi 7. Hafta 2. Gün

[/accordion]


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir